سفره یلدای سالمندان خانه مهــر رنگ نشــاط گرفت

  • ۳۰ آذر ۱۴۰۱
  • ۶۵ بازدید

در جشن یلدای مهربانی؛

سفره یلدای سالمندان خانه مهــر رنگ نشــاط گرفت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: جشن بزرگ یلدا در راستای ایجاد روزی مفرح و شاد با حضور رئیس و اعضای شورای شهر در سرای سالمندان خانه مهر سمنان برگزارشد.

امیر نجم در ادامه اظهار داشت: در این جشن سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، فضای شاد و پر نشاطی را با برگزاری اجرای نمایش، مسابقه دارت، پرتاپ توپ به دروازه و اجرای موسیقی و شعر خوانی محیطی شاد و پر انرژی برای سالمندان فراهم کردند و یک روز به یاد ماندنی را برای آنان ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به دغدغه سالمندان و حفظ سلامت آنان یکی از رویکرد های مدیریت شهری است، افزود: این سازمان در همین راستا بازدید و عیادت از سالمندان و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی را برپا کرد که مورد استقبال سالمندان شهرمان قرار گرفت.

نجم در ادامه با بیان اینکه سالمندان سرمایه های گرانبهای زندگی هستند، تصریح کرد: سالمندان به عنوان سرمایه های فکری و گنجینه های ارزشمند یک کشور محسوب می شوند قشری ارزشمند که از تجربه و اندیشه آنان می توان در جهت پویایی و نشاط جامعه بهره برد و با برنامه ریزی های حمایتی و صحیح کوشید تا دوره سالمندی به برهه ای طلایی در زندگی هر فردی تبدیل شود.

گفتنی است این برنامه با هدف تقویت روحیه شادی، نشاط ،آسایش روانی سالمندان ، ایجاد همبستگی اجتماعی و افزایش انگیزه و روحیه امید به زندگی در بین آنان صورت پذیرفت.