سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان از ادامه از سرگیری بیمه رانندگان تاکسی تا پایان سال جاری خبر داد

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۸۰ بازدید

تفاهمنامه اصلاح فهرست رانندگان حمل‌ونقل شهری/فعال‌ها مشمول بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند

مجید کاشی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان از ادامه از سرگیری بیمه رانندگان تاکسی تا پایان سال جاری خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، کاشی ضمن اعلام این خبر و با نقل قول از مدیرعامل اتحادیه تاکسی رانی های شهری کشور گفت : با امضای تفاهم نامه اصلاح لیست رانندگان حمل و نقل شهری امکان برقراری بیمه رانندگان فعال در این حوزه فراهم گردیده است .

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری اظهار داشت: از سال ۸۶ با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مقرر شده بود از این محل، شرایطی ایجاد شود که رانندگان تاکسی بتوانند با پرداخت حق بیمه خودشان را بیمه کنند و فرآیند آن آغاز شد و لیست‌های رانندگان تاکسی به صورت دستی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌شد.

وی ادامه داد: این اقدام تا سال ۱۳۹۲ ادامه داشت و از آن سال به بعد به روزرسانی لیست‌ها به دلیل حجم بالای لیست‌هایی که ارائه می‌شد و افرادی که در آن لیست حضور داشتند بروزرسانی نشد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با همپوشانی‌های صورت گرفته مشخص شده است که خیلی از افرادی که نامشان در لیست بیمه رانندگان تاکسی است، در شغل دیگری مشغول هستند و ذی‌حق استفاده از این بیمه رانندگان تاکسی نیستند و باید از این لیست خارج شوند.

ضامنی بیان داشت: ‌مقرر شد با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کل کشور و همین طور سازمان تأمین اجتماعی افرادی که راننده تاکسی نیستند ولی تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفته‌اند از لیست بیمه حذف شوند و رانندگان جدید و ذی‌‌حق را در این لیست اضافه کنند و بیمه آنها برقرار شود.

وی گفت:‌تأمین اجتماعی موافقت کرده است که در قالب تفاهم‌نامه این اقدام صورت بگیرد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور یادآور شد: برآورد ما این است که در حال حاضر تنها ۴۵ درصد از رانندگان تاکسی از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند و مابقی آنها نیز بیمه نیستند. با استفاده از سیستم ارتباط برخط می‌توانیم فهرست رانندگان تاکسی مجاز برای برقراری بیمه را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهیم که این اتفاق تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد و از سال آینده رانندگان جدیدی به لیست بیمه تاکسیرانی اضافه می‌شوند.

کاشی بیان داشت: در حال حاضر رانندگان تاکسی نیاز نیست به مرکزی مراجعه کنند و با استفاده از بانک اطلاعاتی تأمین اجتماعی افرادی که در این لیست بیمه ذی‌حق نیستند حذف و در مرحله بعد افراد ذی‌حق اضافه خواهند شد که مراحل آن به رانندگان اعلام خواهد شد .