سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهار کرد:

  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • ۷۶۱ بازدید

فعال‌سازی قابلیت محافظت در برابر باج افزار‌ها در سیستم‌های شهرداری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهار کرد: جهت افزایش امنیت کاربران شهرداری علاوه بر تدابیر امنیتی موجود کلیه سیستم‌ها به سامانه ضد باج افزار مجهز شده‌اند.

وی افزود: بدافزار‌های باج‌گیر یا باج‌افزار‌ها برنامه‌هایی هستند که با رمزنگاری فایل ها مانع دسترسی صحیح کاربران به سیستم می شود و در ازای در اختیار قراردادن کلید رمز درخواست پول می‌کنند. کاربران فضای مجازی نادانسته از طریق منابع آلوده، مانند دانلود نرم‌افزار‌های کرک شده، بازی‌ها و .. در معرض خطر قرار می‌گیرند که یکی از مطمئن‌ترین راه‌های دریافت نرم‌افزار‌ها از منابع معتبر و رسمی است.

وحید پرویزی با اعلام این خبر گفت: با شیوع باج افزارها در جهان، در بخش‌هایی از کشور ما نیز موجب آلودگی برخی رایانه‌ها شد که با اقدام های صورت گرفته و افزایش سطح آگاهی کاربران و فعالیت های مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این پدیده، روند شیوع آن کاهش بسیار چشمگیری یافته است.

وی عنوان کرد: به روزرسانی سیستم عامل ویندوز و آنتی ویروس‌ها، پشتیبان گیری از اطلاعات مهم، اطلاع رسانی به کاربران برای اجرا نکردن فایل های پیوست رایانامه‌های (ایمیل) ناشناس، غیرفعال سازی پروتکل اس. ام. بی (SMB) در سیستم عامل ویندوز در صورت به روزرسانی نکردن یا نصب وصله ها، بستن پورت های ۴۴۵ و ۱۳۹ از طریق فایروال سیستم عامل ویندوز و خودداری از بازکردن ایمیل های مشکوک و ناشناس، از راهکارهای فنی ارایه شده برای پیشگیری از بروز خسارت است.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سمنان گفت با توجه به راهکارهای انجام شده جهت مقابله با باج افزارها جهت امنیت بیشتر سیستم های شهرداری و سازمان‌های تابعه، سامانه ضد باج افزار بر روی تمامی سیستم ها نصب گردیده است تا بحث امنیتی باج افزار را مرتفع نماییم.

#روابط_عمومی_سازمان_فاوا
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان