سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان از طراحی و آغاز به کار بستر یکپارچه نشست‌های الکترونیکی « سامانه ویدئو کنفرانس » خبر داد

  • ۶ مهر ۱۳۹۹
  • ۸۰۱ بازدید

سامانه ویدئو کنفرانس ،میزبان جدید جلسات آنلاین شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان از طراحی و آغاز به کار بستر یکپارچه نشست‌های الکترونیکی « سامانه ویدئو کنفرانس » خبر داد.

وحید پرویزی با اعلام این خبر گفت: با توجه همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و ابلاغیه شورای عالی فضای مجازی در خصوص راه‌اندازی سرویس‌های مدیریت جلسات از راه دور در سازمان‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها و طراحی فرایند‌های لازم جهت انجام غیرحضوری امور، سامانه « سامانه ویدئو کنفرانس شهردرای سمنان » توسط سازمان فاوا شهرداری سمنان پیاده سازی شد و به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا، تمهیدات گوناگونی در راستای کاهش تجمع افراد و مراجعات حضوری شهروندان و نیز کارکنان شهرداری در نظر گرفته شده است. به ویژه در این مدت جهت ایجاد فضایی بدور از خطرات آلودگی برای مدیران و کارشناسان شهرداری، جهت ایجاد بستر های لازم برای برگزاری جلسات بصورت راه دور و مجازی اقدام به راه اندازی سامانه ویدئو کنفرانس نموده است.

پرویزی با اشاره به ویژگی‌های این سامانه گفت: امکان ارتباط متنی، ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت بسیار بالا و ضبط جلسات در این سامانه وجود دارد. همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری فایل و میزکار و همچنین ارائه مطلب در قالب پاورپوینت از جمله امکانات این سامانه است و همه امکانات لازم برای برگزاری آنلاین جلسات سازمانی، مورد نظر قرار است.

وی با تأکید بر اهمیت استفاده از فضای مجازی برای انجام امور جهت حفظ سلامت شهروندان افزود: سامانه مذکور در حال حاضر پاسخگوی نیاز کار مدیران شهری برای برگزاری جلسات بین سازمانی و برون سازمانی می باشد.