سخنان منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • ۱۰۳۰ بازدید

اهم سخنان منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان

در دیدار با اعضای شورای شهر در سالن جلسات شورا

خوشبختانه افراد حاضر در جمع شورای شهر سمنان از رزومه بسیار خوبی برخوردارند و از خانواده معظم شهدا، رزمندگان دوران دفاع مقدس و از افراد فرهیخته، با تجربه، با شخصیت و دارای سوابق درخشان هستند و این مهم بسیار ارزشمند است.

این ترکیب نشان از این دارد که مردم ما توانستند با شناخت انتخاب کنند و اعضای شورا نیز توانسته‌اند این اعتماد را در بین مردم ایجاد کنند.

از مجموعه شورای شهر سمنان به واسطه انتخاب شهردار موفق و پرتلاش تقدیر و تشکر می کنم.

عدم آشنایی با قوانین و مقررات یکی از موضوعات آسیب زننده در بحث مدیریت امور شهری است. اولویت ما در بحث شهرداری و شوراها، آموزش اعضا و کارمندان با استفاده از اساتید با تجربه و متخصص است که در نهایت منجر به افزایش و ارتقاء کیفیت خدمات به مردم ما شود.

شورای شهر باید یک برنامه جامع مدیریت شهری داشته و بر طبق این مهم گام بردارد. نگاه ما در بحث مدیریت شهری، باید جامع و فراگیر باشد و از نگاه های سطحی و مقطعی و اقدامات هیجانی دوری کنیم.

مجموعه معاونت هماهنگی امور عمرانی به واسطه وظیفه ذاتی خود برای افزایش انتفاع، حفظ حرمت مردم و بهبود مدیریت امور شهری، تلاش خود را برای حل مشکلات شهرداری ها به کار خواهد گرفت.

فضای سبز و باغات متعلق به مردم و نسل آینده این منطقه است و به همین واسطه تغییر کاربری این مجموعه ها، خط قرمز ماست.

تمام تلاش خود را باید به کار بگیریم تا با تسهیل فرآیند‌های موجود و مساعدت لازم و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، کارها و اقدامات عمرانی بزرگ در شهر انجام شود.

بحث جابه جایی ندامتگاه از مقوله‌هایی است که به صورت مستمر مورد پیگیری، رصد و بازدید ما قرار داشته و انشالله این مهم به زودی تحقق می یابد. با جابه جایی این مرکز و به واسطه قرار داشتن در شاهراه اصلی شهر، می توان از این ظرفیت برای ایجاد یک پیاده راه زیبا در شهر سمنان توسط شهرداری استفاده کرد.

شورای شهر تلاش کند تا در دوره مسئولیت خود، مشکلات کارگران و کارمندان شهرداری را برطرف کند.

مسائل و موارد مطروحه از سوی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان پیگیری، بررسی و رسیدگی خواهد شد.