سامانه نگارخانه دیجیتالی شهر سمنان بزودی رونمایی می شود

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۵۸۲ بازدید

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان:

سامانه نگارخانه دیجیتالی شهر سمنان بزودی رونمایی می شود.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان از رونمایی سامانه نگارخانه دیجیتالی شهر سمنان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، وحید پرویزی با اعلام این خبر گفت: آمار بالای گرایش کاربران اینترنتی به سمت گردشگری الکترونیک و فضای مجازی دلیل مستندی است برای پرداختن به موضوعی که سبب شناخت بيشتر مناطق جغرافيايي و توريست پذير شده و تقاضا را براي پذيرش هر چه بيشتر گردشگر فراهم مي کند. چرا که گردشگري يک فعاليت بر پايه اطلاعات است .

پرویزی اظهار کرد: بر این اساس و لزوم شناخت مراکز مهم گردشگری شهر سمنان، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان با توسعه زیرساخت‌های لازم و با استفاده از توان متخصصین داخلی اقدام به طراحی و پیاده سازی سامانه ای تحت عنوان نگارخانه دیجیتالی شهر سمنان در زیرمجموعه سایت های شهرداری سمنان نموده است. در این سامانه آرشیوهای تصویری شامل عکس های تاریخی، گردشگری، جاذبه های طبیعی و .. نگهداری شده که در دسترس عموم شهروندان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان به طراحی سامانه آنلاین و تحت وب راهنمای مکان یابی و گردشگری سمنان نیز اشاره کرد که امکان مسیریابی و مکان یابی اماکن مختلف از جمله مساجد، بیمارستان ها، پارک ها و … را برای مسافران در محدوده شهر سمنان فراهم نموده و اطلاعات لازم از هر مکان همچون آدرس، شماره تماس و … را در اختیار کاربران قرار دهد.