سامانه جامع گردشگری سمنان با نام “پارا”راه اندازی شد

  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۹۵۸ بازدید

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان:

سامانه جامع گردشگری سمنان با نام “پارا”راه اندازی شد.

سامانه جامع گردشگری سمنان (پارا) حاوی آخرین اطلاعات مراکز گردشگری و خدماتی شهر، راه اندازی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، وحید پرویزی اظهار کرد: در راستای خدمات به مسافران و گردشگرانی که وارد سمنان می‌شوند و در راستای توسعه گردشگری الکترونیک سامانه گردشگری شهر با نام پارا راه‌اندازی شده است .

پرویزی در تشریح امکانات این سامانه گفت: دسترسی آسان و سریع به آخرین اطلاعات مراکز گردشگری و خدماتی شهر، اطلاعات اماکن تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و همچنین سایر نیازهای ضروری مانند داروخانه، رستوران‌ها و غیره و سفرهای پیشنهادی به مسافران مهمترین شاخصه این نرم افزار است که به صورت رایگان قابل نصب و بهره برداری است. همچنین، افراد می توانند با استفاده از این سامانه از جدیدترین اطلاعات رستوران ها، مراکز تفریحی، هتل ها و جاذبه ها به صورت دسته بندی شده مطلع شوند.

وی ادامه داد : در فاز های بعدی توسعه این سامانه بخش های فروشگاه آنلاین صنایع دستی، واقعیت افزوده و امکان رزرواسیون برای هتل ها و بوم‌گردی های شهر اضافه خواهد شد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان در پایان به نحوه دسترسی به این نرم افزار اشاره نمود و گفت: برای دانلود و استفاده از نرم افزار گردشگری سمنان مخاطبان می توانند لینک مستقیم فایل نصب نرم افزار را از سرور پورتال شهرداری سمنان و نیز کافه بازار دریافت نمایند.

شایان ذکر است پارا (آب پخش کن) مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در محدوده پارک شقایق شهرک گلستان واقع شده و این اثر در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۶۱۶ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.