ساماندهی ورودی شرقی سمنان در انتظار اقدامات و هماهنگی های قانونی توسط اداره کل راه و شهرسازی

  • ۲۳ آذر ۱۳۹۹
  • ۸۸۷ بازدید

 

شهردار سمنان گفت برای ساماندهی ورودی شرقی سمنان ، منتظر هماهنگی های قانونی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان سید محمد ناظم رضوی در گفت‌وگو با ایمنا گفت : مبادی ورودی شهر یکی از مهم‌ترین ساختار کالبدی و فضایی در شهر است، و مسافران از این طریق با ورود به شهر اولین تصویر از شهر را در ذهن خود تداعی می‌کنند .

وی لزوم پرداختن به ورودی های شهر ، به عنوان یکی از عناصر هویت بخش شهر را مهم دانست و افزود : برای افزایش کارایی ورودی شرقی شهر با توجه به وجود مراکز علمی و دانشگاهی ، پارک بزرگ سوکان، مجموعه پارک موزه دفاع مقدس و مسیر دسترسی به شهرک صنعتی باید از نظر طراحی متناسب با شاخصه‌ها در نظر گرفته شود .

شهردار سمنان با اشاره به اقدامات موثر شهرداری در خصوص انجام پروژه‌های مختلف عمرانی و خدماتی در شهر، اظهار داشت : یکی از دغدغه‌های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر بحث ساماندهی و زیبا سازی ورودی های شهر است که برای ساماندهی ورودی شرقی سمنان و اصلاح فنی پل شهید ترحمی ، منتظر هماهنگی های قانونی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم .

وی گفت : با اصلاح فنی پل شهید ترحمی ، ضمن کاهش و هدایت بهینه ترافیک شهری ، مسیر دسترسی به مجموعه دانشگاهی نیز ساده تر می شود .