ساماندهی وانت بارها و دستفروشان در حاشیه بلوارها

  • ۱۴ تیر ۱۴۰۰
  • ۲۸۶ بازدید

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری سمنان خبر داد:

ساماندهی وانت بارها و دستفروشان در حاشیه بلوارها

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان؛ علیرضا جندقی سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری از برخورد با وانت بارها و دستفروشان غیرمجاز سطح شهر بر اساس تبصره یک بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها که هرگونه سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و معابر شهری از سوی افراد و کسبه ممنوع و شهرداری موظف است نسبت به جمع آوری آن اقدام نماید خبر داد.

وی بیان کرد: علاوه بر تعداد محدودی کسبه که لوازم خود را در معابر عمومی و پیاده‌روها قرار می‌دهند، تعدادی وانت‌بار نیز در مناطق مختلف شهر در حاشیه خیابان‌ها و بلوارها توقف می‌کنند.

سرپرست سازمان ساماندهی ادامه داد: با این اقدام وانت بارهای متخلف شهری علاوه بر سد معبر و تجاوز به حقوق شهروندان، جامعه نیز از لحاظ بهداشتی، اقتصادی و منظر شهری با مشکل مواجه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی با دستگاه های اجرایی وانت بارهای سطح شهر به مکان های مجاز و پیش بینی شده هدایت می شوند.

جندقی تصریح کرد: در طرح ساماندهی وانت‌بارها توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری مکان هایی در سطح شهر شامل میدان استاندارد، میدان امام حسن (ع) پیش بینی شده و وانت‌بارها باید داخل این مکان ها استقرار یابند.

ایشان در پایان تاکید کردند: به وانت بارهای متخلف شهری در نوبت اول اخطار کتبی، در نوبت دوم جمع آوری وسایل و انتقال به انبار مرکزی سازمان ساماندهی شهرداری و در نوبت سوم خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به پارکینگ منتقل خواهد شد.