سالن مدیریت بحران پارک ۱۷ شهریور سمنان جابجا می شود

  • ۲ مهر ۱۳۹۹
  • ۵۶۰ بازدید

رییس اداره پیشگیری و مدیریت بحران شهری شهرداری سمنان:

سالن مدیریت بحران پارک ۱۷ شهریور سمنان جابجا می شود

رییس اداره پیشگیری و مدیریت بحران شهری شهرداری سمنان از جابجایی سالن بحران پارک ۱۷ شهریور و استقرار در پارک کومش خبر داد.

به گزارش پایگاه رویداد ایران علی اصغر تاج آبادی با اعلام این خبر و با اشاره به ضرورت جانمایی صحیح سالن بحران در شهر اظهار داشت : باتوجه به اهمیت و ضرورت پیش بینی فضاهای ایمن و استاندارد برای زمان وقوع بحران، ساخت سوله چند منظوره بحران در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار دارد .

تاج آبادی در ادامه افزود: مجموعه پارک سیمرغ یکی از نقاط امن شهر محسوب می شود که به همین‌منظور در راستای استفاده از این موقعیت و ظرفیت ، سوله چند منظوره مدیریت بحران در این پارک ساخته شده است .

وی به جانمایی نادرست سالن مدیریت بحران در پارک ۱۷ شهریور اشاره کرد و گفت : جانمایی نادرست این سالن در پارک ۱۷ شهریور سبب پیدایش برخی نقاط مخفی و بروز مشکلات اجتماعی در محدوده پارک و مشکلات پارکینگی شده که بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر و بنا به درخواست استفاده کنندگان و مجاوران پارک، سازه این سالن به پارک کومش در شمال مسکن مهر انتقال یافته و بعد از نصب مجدد قابلیت استفاده چند منظوره (اسکان ، ورزشی ، فرهنگی ) دارد .

تاج آبادی اظهار داشت: به منظور استفاده بهینه از سرمایه ها و فضاهای موجود در شهر، در زمان عادی این سوله به عنوان یک سالن ورزشی، اجتماعی و خدماتی کاربرد دارد و در زمان وقوع بحران با پیش بینی تمهیدات لازم به عنوان محل مناسبی برای اسکان اضطراری و موقت شهروندان به ویژه در بحران‌های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

رییس اداره پیشگیری و مدیریت بحران شهری شهرداری سمنان خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود سرانه های فرهنگی و ورزشی در مجموعه شهرک های مسکن مهر این سالن می تواند ظرفیت های ورزشی ، فرهنگی و اجتماعی این محدوده را به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه تقویت کند .