زباله های الکترونیکی گنجی که در هرخانه یافت می شود

  • ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱۶۶ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

زباله های الکترونیکی گنجی که در هرخانه یافت می شود

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از دریافت پسماندهای الکترونیکی در سامانه سیوا و غرف بازیافت خبرداد.

حمیدرضا پیوندی با اشاره به اینکه زباله های الکترونیکی گنجی که در هر خانه یافت می شود ؛خوانده و در تشریح این خبر گفت: امروزه وسایل الکترونیکی از جمله وسایل پر مصرف در دنیای مدرن محسوب می‌شوند و به طور روزافزون هم بر تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. وسایل الکترونیکی عمدتاً نظیر رادیو و تلویزیون، رایانه، تبلت، گوشی تلفن همراه و انواع باتری‌های قلمی و …. با توجه به سرعت بالای فناوری در بسیاری از موارد، حتی قبل از عمر مفیدشان از رده خارج می‌شوند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود، در نتیجه از آن‌ها به نام پسماند یاد می‌شود.

وی در ادامه افزود: به تمامی تجهیزات کالا‌های بزرگ و دیجیتال چون یخچال، تلویزیون و کامپیوتر، تلفن‌های همراه و اسباب بازی‌ها که دیگر قابل مصرف نباشند پسماند الکترونیک گفته می‌شود و با توجه به پیشرفته‌تر شدن دنیای الکترونیک و دیجیتال آمار این پسماند‌ها رو به رشد و افزایش است.

پیوندی در خصوص اقدام سازمان مدیرت پسماند و مدیریت زباله های الکترونیکی عنوان کرد: سازمان مدیریت پسماند با هدف خدمات دهی بهینه و پیگشیری از معضلات و خطرات زباله های الکترونیکی برای محیط زیست، طی هماهنگی با شرکتهای خصوصی اقدام به دریافت پسماندهای الکترونیکی می کند .

وی ادامه داد: همشهریان می توانند به دو طریق مراجعه به سایت www.siva.semnan.ir بصورت غیر حضوری در سامانه جامع هوشمند جمع آوری پسماند خشک از درب منزل و محل کار با عنوان”سیوا” پس از ثبت نام و ورود ثبت درخواست جدید را زده و گزینه پسماندهای الکترونیکی را انتخاب و پس از تعین تاریخ و زمان با پسماندهای خود را به سفیر بازیافت تحویل داده و وجه نقد دریافت کنند و شیوه دیگر مراجعه به یازده غرفه بازیافت در سطح شهر بصورت حضوری می باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به فعالیت ۱۱ غرفه بازیافت در سطح شهر بیان داشت: غرفه های فعال در سطح شهر واقع در بلوار شریف واقفی ،میدان حافظ، میدان امام رضا (ع)،میدان معلم بلوار صادق،میدان نگارستان،میدان الغدیر، بلوار فضیلت ، مدیران صنعتی ساز،زاوقان،پشت مصلی مسکن مهر و بلوار ورزش غرفه اتحاد در صبح ها ساعت ۸:۳۰تا ۱۲:۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶:۳۰لغایت ۱۹:۳۰ آماده پاسخگویی به شهروندان سمنانی می باشند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد : شهروندانی که پسماند خشک و پسماند الکترونیکی خود را از طریق سامانه سیوا تا تاریخ ۱۲بهمن ماه تحویل دهند ،می توانند در قرعه کشی ویژه دهه فجر شرکت و از برندگان خوش شانس باشند.به امید روزی که یادمان باشد شهر خوب را شهروند خوب می سازد.