رونمایی از نقشه جامع گردشگری شهری سمنان در سال ۱۴۰۰

  • ۵ خرداد ۱۴۰۰
  • ۱۷۵ بازدید

در دومین هفته فرهنگی سمنان

رونمایی از نقشه جامع گردشگری شهری سمنان در سال ۱۴۰۰

نقشه جامع گردشگری شهری سمنان با عنوان چلچلا ۲ همزمان با دومین هفته فرهنگی سمنان رونمایی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،محمود رضا دارایی مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان با اعلام این خبر گفت:امروزه تولید محتوای گردشگری از جمله تولید نقشه های جامع گردشگری شهری می تواند تحولات شگرفی در راستای توسعه گردشگری شهری و همچنین آشنایی و معرفی هر چه بیشتر جاذبه های طبیعی و تاریخی هر شهر ایجاد نماید. تولید نقشه چلچلای ۲ نیز در راستای همین توسعه گردشگری شهری شهر تاریخی سمنان می باشد.

دارایی با اشاره به اینکه نقشه چلچلای ۲ در واقع نسخه جامع تر و گسترده تر از نقشه چلچلای ۱ می باشد که در سال ۹۸ توسط توسط مجموعه مدیریت امور گردشگری طراحی و تولید گردید.

وی گفت: نقشه چلچلای ۲ متشکل از ۸۰ عنوان و عکس از جاذبه های طبیعی و تاریخی سمنان و همچنین تمام مسیرهای با ظرفیت گردشگری در گستره ی شهر تاریخی سمنان می باشد.

ایشان با بیان اینکه شهر سمنان دارای ظرفیتهای مختلف بسیاری در حوزه گردشگری شهری هست گفت: نقشه چلچلا ۲ به عنوان پایگاه اطلاع رسانی جاذبه های شهری سمنان راهنمایی جامع برای معرفی و استفاده از ظرفیتهای مغفول گردشگری می باشد که می تواند کمک شایانی به توسعه گردشگری پایدار شهری شهر تاریخی سمنان نماید.