رونمایی از سامانه مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل و موتوری شهرداری سمنان

  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • ۶۷۹ بازدید

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان خبر داد؛

رونمایی از سامانه مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل و موتوری شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهار کرد: سامانه جدید مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل و موتوری شهرداری سمنان به آدرس avl.semnan.ir جهت سهولت ردیابی خودروهای عملیاتی، توسط سازمان فاوا طراحی و اجرا شده است.

وی افزود: این سامانه، با بهره گیری از سیستم موقعیت‌یاب GPS به مسئولان این امکان را می‌دهد که علاوه بر ردیابی موقعیت خودرو و مسیر حرکت آن را نیز رصد کنند. همچنین این سامانه امکان مدیریت هزینه ها و نظارت بر عملکرد و تعمیر و نگهداری هر خودرو را فراهم می کند و علاوه بر این می‌توان بسته به نیاز، امکانات دیگری را مانند امکان تعیین نقاط بارگیری و زمان تخلیه و میزان بار نیز به این سامانه افزود.

وحید پرویزی در ادامه بیان داشت: این سامانه توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان طراحی و به صورت آزمایشی راه اندازی شده است و در ماه های آینده تکمیل خواهد شد.

وی عنوان کرد: اطلاعات دریافتی در خصوص مختصات جغرافیایی و زمان، از یک ماهواره موقعیت یابی مانند GPS توسط آنتن متصل به این دستگاه دریافت و پس از انجام پردازش های لازم از طریق سامانه انتقال دیتای شرکت های همراه به سامانه جدید مکان یابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل و موتوری ارسال می گردد.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سمنان در ادامه یاد آور شد این سامانه با هدف مدیریت حرکت ناوگان طراحی شده است. مدیریت مسیرهای حرکت، پایش سرعت ناوگان و مدیریت مصرف سوخت و نظارت دقیق‌تر بر عملکرد ناوگان حمل و نقل و موتوری شهرداری سمنان از مهمترین وظایف این سامانه می باشد.