رونمایی از تمثال شهیدان محمود جهانشیر، مجید طالب بیدختی و سید جلال کیاء در سمنان

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۰۶ بازدید

با حضور مقامات سمنان در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد؛

رونمایی از تمثال شهیدان محمود جهانشیر، مجید طالب بیدختی و سید جلال کیاء در سمنان

مراسم بازدید از خانواده شهیدان و رونمایی از تمثال شهدای گرانقدر در شهر سمنان در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان در این مراسم که با حضور شهردار سمنان، امام جمعه موقت سمنان ،سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان،رییس بنیاد شهید شهرستان سمنان، رییس راهور شهرستان سمنان، فرمانده سپاه ناحیه سمنان، رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان، سرپرست امور فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و دبیر رسیدگی به امور کانون های مساجد استان سمنان برگزار شد، تمثال شهیدان والامقام محمود جهانشیر، مجید طالب بیدختی و سید جلال کیاء رو نمایی شد.

در ابتدای این مراسم، مسئولان با حضور در خانه ی شهیدان والامقام محمود جهانشیر، مجید طالب بیدختی و سید جلال کیاء ، به دیدار خانواده بزرگوار ایشان رفتند و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اینکه در فاز نخست این طرح ۱۰۰ تابلو از تمثال شهدای مطهر شهرستان که از بهمن ماه ۹۷ آغاز و تا سال ۹۸ ادامه داشت، اظهار داشت: اجرای فاز دوم این طرح در بهمن ماه ۹۸ در آستانه طلیعه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است و در این طرح تمثال شهدای شهر سمنان در خیابان ها و کوچه هایی که مزین به نام آنهاست، نصب می گردد.

شهردار سمنان در این دیدار اظهار داشت؛ در این طرح، تمثال ۴۵۰ شهید بزرگوار در خیابان های سمنان نصب می گردد و در سال گذشته بیش از ۱۰۰ کوچه مزین به تمثال مبارک شهدا شده است و در ادامه اجرای این طرح نصب تمثال بیش از ۳۰۰ قاب در کوچه ها و خیابان هایی که به نام شهدا است آغاز شده است.

سید محمد ناظم رضوی در ادامه با بیان اینکه اجرای این طرح کوچکترین سهم ما در راه شهدای عزیز و اعتلای نام این عزیزان در کوچه و معابر شهری سمنان است، تصریح کرد: آسایش، آرامش، عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی به برکت خون شهداء و جانفشانی آنان است و انشاءالله بتوانیم راه این عزیزان را ادامه بدهیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بزرگداشت شهدا و تجلیل از مقام شامخ آنها در حقیقت بزرگداشت ایمان، عشق، حماسه، شجاعت و کرامت انسانی و باعث تداوم انقلاب اسلامی است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با اشاره به اینکه شهدا در واقع بخشی از تاریخ و هویت انقلابی هر شهری هستند، اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با نثار جان خود و با الگو گیری از مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع)، موجب حفظ و احیای فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) شدند، به طوریکه عزت و اقتدار امروز ملت ایران در عرصه های مختلف به خاطر ثمره خون شهدا است.

بابایی نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت را گامی مهم در راستای اعتلای ارزشهای انقلابی و دینی جامعه برشمرد و افزود : آشنایی شهروندان ،بویژه نسل جوان با سیره و روش زندگی شهدا میتواند گامی موثر در جهت معرفی الگوی مناسب برای این قشر از افراد جامعه باشد.

بابایی افزود: یکی از مولفه های تاثیرگذار در حفظ مقام شامخ شهدا و گرامیداشت و پاسداشت دلاوری ها و ایستادگی های این عزیزان به تصاویری معطوف می شود که با تعبیه و استقرار آن در سطح شهر و معابر پر تردد یاد و خاطره این بزرگ مردان زنده نگه داشته می شود.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان نصب تصاویری از شهدای شهر در نقاط مختلف را سبب دلگرمی خانواده‌های آنان برشمرد و گفت: این اقدام نشان می‌دهد که شهدا فراموش نشده و در یادها مانده‌اند.

در پایان رونمایی از تمثال شهیدان محمود جهانشیر، مجید طالب بیدختی و سید جلال کیاء برگزار شد.