رونمایی از اتوبوس ویژه معلولان در سمنان

  • ۱ شهریور ۱۴۰۱
  • ۹۷ بازدید

شهردار خبر داد :

رونمایی از اتوبوس ویژه معلولان در سمنان

شهردار سمنان از تجهیز و مناسب سازی یک دستگاه اتوبوس جهت جابجایی معلولین با هدف ارتقاء حضور آنان در سطح شهر خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : افراد معلول و جانباز درصدی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و حق برخورداری و استفاده از فضاهای شهری را دارند. در فضاهای شهری سمنان نیز همانند بسیاری از شهرهای کشور مشکلاتی وجود دارد که مانع از حضور و عبور معلولین در این فضاها می‌شود.

مرتضی نژاد ادامه داد : یکی از برنامه های مهم شهرداری سمنان مناسب سازی معابر و امکانات شهری من جمله اتوبوس ها در راستای حضور فعال معلولین در سطح شهر است .

وی از اختصاص یک دستگاه اتوبوس ویژه تردد معلولین در سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: این دستگاه اتوبوس که با تلاش های سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مناسب سازی شده در هفته دولت رونمایی و جهت ارائه خدمات به معلولان در سطح شهر فعالیت می کند.

شهردار سمنان با تاکید بر اینکه استفاده از این اتوبوس برای معلولان و جانبازان به جهت ارتقاء حضور آنان در سطح شهر رایگان است خاطر نشان کرد : یک دستگاه اتوبوس جوابگوی نیاز معلولین نیست، و در آینده تعداد دیگری از اتوبوس ها جهت تردد معلولین تجهیز و مناسب سازی خواهد شد.