راه اندازی پارک مهارت‌آموزی کودک در سمنان

  • ۹ آذر ۱۴۰۰
  • ۳۵۷ بازدید

در نشست مشترک شهردار سمنان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان:

راه اندازی پارک مهارت‌آموزی کودک در سمنان

در نشست مشترک شهردار سمنان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان زمینه های راه اندازی پارک مهارت‌آموزی کودک در سمنان بررسی شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این نشست که با حضور شهردار سمنان،مدیرکل، معاونین و چند تن از رؤسا و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای استان در محل شهرداری سمنان برگزار شد، چالش‌های مدیریت آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه شهری، برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی مورد نیاز شهرداری و اقدامات حمایتی از مهارت‌آموزان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان سمنان، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سید علی مرتضی‌نژاد شهردار سمنان در این نشست، با اعلام آمادگی شهرداری سمنان در خصوص احداث پارک مهارت ویژه کودکان توسط آن سازمان در سمنان ، اظهار داشت: شهرداری سمنان با در اختیار داشتن ظرفیت های مختلف بویژه شهربازی بزرگ سمینا ، پارک هوشمند کودک که در نوع خود در ایران جزو اولین پارک های هوشمند است آماده مشارکت است .

مرتضی نژاد ادامه داد : با هدف همکاری مشترک و موثر شهرداری با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان ، این آمادگی وجود دارد تا با انعقاد تفاهمنامه برای همکاری مشترک گام اساسی برداشته شود.

سید حسین شاهچراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به تاثیر مهارت آموزی از سنین پایین در پرورش خلاقیت و روحیه کارآفرینی کودکان اظهار داشت: تغییر ذائقه کودکان به سمت کار و مهارت، امری فرهنگی ترویجی به شمار می‌آید که لازم است برای این تغییر نگرش اقدامات اساسی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه بهترین ابزار برای تغییر نگرش و ترویج فرهنگی خاص در بین کودکان، بازی است، تصریح کرد: هدف از مهارت آموزی کودکان به منظور تغییر نگاه و رویکرد آنان است و نه کارآموزی جهت یادگیری شغل که راه اندازی پارک مهارت‌آموزی کودک با استفاده از ظرفیت‌های شهرداری و فنی و حرفه ای اقدامی ماندگار در مدیریت شهری سمنان خواهد بود.