راه اندازی ویکپارچه‌سازی درگاه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی های شهری

  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • ۵۱۳ بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان:

راه اندازی ویکپارچه‌سازی درگاه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی های شهری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان گفت : با توجه به وجود خطر همه گیری ویروس کرونا در جامعه و در راستای هوشمند سازی شهری، با استفاده از بستر هوشمند پرداخت های الکترونیک سامانه سمنان من، پروژه تجهیز و تخصیص درگاه های پرداخت الکترونیک برای ۱۰۰۰ عدد از تاکسی های شهری آغاز شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان با تاکید بر خُرد و لزوم رفع معضلات ناشی از این موضوع، ادامه داد: مسئله پول خُرد همواره یکی از دغدغه‌های شهروندان و رانندگان برای کرایه تاکسی بود که با راه اندازی سامانه درگاه پرداخت های هوشمند الکترونیک شهری در قالب کدهای QR، علاوه بر پوشش دادن پرداخت های خرد در حمل و نقل های درون شهری، امکان اتصال تمامی کسب و کارهای شهری به سامانه پرداخت های الکترونیکی فراهم شده است.

وی عنوان کرد: برای بهره‌گیری از این خدمت نوین، شهروندان بدون نیاز به استفاده از نرم افزار های واسط و تنها با اسکن کیوآرکد ویژه راننده امکان پرداخت کرایه تاکسی را به راحتی خواهند داشت.

پرویزی در توصیف مزایای این خدمت جدید افزود: از جمله مزایایی که تجهیز تاکسی‌ها به سیستم پرداخت QR داشته است می‌توان به عدم نیاز به پرداخت پول خرد، پرداخت هزینه واقعی، کاهش دغدغه وجود پول خرد برای راننده گان تاکسی و مردم، عدم نیاز به نصب نرم افزار موبایلی و پرداخت سریع با استفاده از اسکن بارکد اشاره کرد.

وی درباره مزایای ایجاد کیف پول الکترونیکی برای شهروندان نیز عنوان کرد: پرداخت کرایه تاکسی، پرداخت کرایه اتوبوس ، خرید از فروشگاه‌ها، پرداخت قبوض و… از جمله خدماتی است که در این کیف پول به شهروندان ارائه می‌شود.

پرویزی بیان کرد: تاکسیرانان نیز با پیوستن به این طرح، از مزایایی مانند انتقال و دریافت پول بدون هزینه، سرعت و امنیت بالا، واریز آنی پول به کیف پول راننده، مشاهده موجودی و گردش حساب، رسید پرداخت برای اطمینان بیشتر با امکان ذخیره‌سازی، قابل اتصال به همه کارت‌های عضو شتاب، امکان خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد مجهز به QR و وارد شدن به درگاه بانکی با اسکن بارکد بدون نیاز به نصب نرم‌افزار بهره‌مند می‌شوند.