راه اندازی سامانه جدید SDI شهرداری سمنان

  • ۳۰ آبان ۱۴۰۰
  • ۷۸ بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان خبر داد؛

راه اندازی سامانه جدید SDI شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سمنان اظهار کرد: در اختیار داشتن داده‌های دقیق و طبقه بندی شده در خصوص ویژگی‌های مکانی شهر، نقشی کلیدی در راستای هوشمند سازی و بهینه‌سازی فرآیندها در مدیریت شهری ایفا می‌کند. با توجه به اهتمام ویژه‌ای که در شهرداری وجود دارد، در اختیار داشتن اطلاعات به‌روز، کامل و قابل تحلیل در این خصوص، مدیریت و برنامه‌ریزی امور در این زمینه را تسهیل کرده و نیز پیگیری و انجام فرآیندهای مربوط به صورت وضعیت مالی را با دقت و سرعت بالاتری میسر می‌کند.

وحید پرویزی خاطرنشان کرد: جمع‌آوری، طبقه‌بندی و ارائه داده‌های قابل تحلیل پیرامون زیرساخت‌های شهری، نه‌تنها فرآیند امور در مدیریت شهری را تسهیل می‌کند، بلکه به عنوان یک رویکرد، مورد توجه شهرهای هوشمند در جوامع پیشرو قرار دارد؛ چراکه ارائه اطلاعات اولیه لازم در این خصوص، فرصت را برای ارائه راهکارهای خلاقانه و راه حل‌های هوشمندانه برای مدیریت مسائل شهری توسط شهرداری را فراهم می سازد.

پرویزی در ادامه بیان کرد در راستای نهادینه کردن استفاده از فناوری‌های جدید در بحث تبادل اطلاعات به¬منظور كاهش هزينه‌هاسامانه SDI به روز رسانی و نسخه جدید آن در دسترس کاربران قرار می گیرد.

وی با تأکید بر اهمیت SDI و تحقق مدیریت یکپارچه شهری گفت: زیرساخت اطلاعات مکانی SDI شامل مدیریت و برنامه‌ریزی پایدار شهری، دسترسی به اطلاعات مکانی جامع و در محدوده شهر است.