رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان طی پیامی فرا رسیدن، شانزدهم آذر، روز دانشجو را تبریک گفت

  • ۱۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۷۰۲ بازدید

طی پیامی:

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان طی پیامی فرا رسیدن، شانزدهم آذر، روز دانشجو را تبریک گفت.

۱۶ آذر، یادآور ایستادگی، بیداری و هوشیاری جوانان فرهیخته‌ای است که اولین پاسخ جدی را به سلطه‌گری آمریکا دادند و از آن به عنوان سند متقن استقلال کشور شناخته می‌شود. این روز فرصت مغتنمی است تا یاد و خاطره شهیدان دانشجو به ویژه شهیدان ۱۶ آذر را گرامی داریم و با الگوگیری از روحیه عدالت خواهی و مطالبه‏‌گری آن عزیزان در مسیر تحقق آرمان‌های این سرزمین حرکت کنیم.

روز دانشجو را باید روز فرهنگ قلمداد کرد که آگاهانه به ندای حق طلبی امام خمینی (ره) برابر حکومت فاسد پهلوی لبیک گفتند و با روحیه استکبارستیزی آمال و برنامه‌های مستکبران را برهم زدند. به بیان دیگر، شانزدهم آذر روز تعالی‌بخشی فردی و اجتماعی جامعه به دست دانشگاهیان است.

دانشجوی ایرانی با تکیه بر علم و دانش خود تحت هیچ شرایطی وابستگی کشورش به بیگانگان را نمی پذیرد و با تعهد و علم آموزی و با حضور پر شور و شعور در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه این دیار با عظمت گام بر می دارد.

دانشجویان و قشر جوان همواره به عنوان نماد سرزندگی و تحرک جامعه شناخته می‌‏شوند که نقش مهمی در توسعه پایدار دارند و موجب تضمین آینده کشور می‌‏شوند؛ از همین رو انتظار می‏‌رود دانشجویان با بهره‏‌گیری از مبانی اصیل اسلامی، اخلاقی و فرهنگ ایرانی و با تاسی از رهنمود‌های امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت تحقق اهداف، برنامه‌ها و رفع نیاز‌های جامعه با تغییر روش‌ها در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تلاش و مجاهدت کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به همه دانشجویان به ویژه دانشجویان عزیز استان سمنان تبریک می‏‌گویم و از آنان می‌‏خواهم با نشاط و شور جوانی در پیشبرد اهداف و توسعه علمی کشور حرکت کنند. و امید آن دارم كه سرفرازی بیش از پیش ایران اسلامی در سایه همت عالی و به مدد ایمان و اندیشه گرانقدر شما عزیزانم، محقق گردد.