دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در سالن جلسات شورای شهر

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • ۷۴۲ بازدید

اهم سخنان سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان

در دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در سالن جلسات شورای شهر

۳۷ واحد آلاینده در شهرک بازیافت مستقر شدند و‌ ساخت و ساز هنوز در این شهرک ادامه دارد خوشبختانه با پیگیری‌های فرمانداری، دادستانی ، اعضای شورا و سایر دستگاههای ذیربط تعدادی از این واحدها در راستای مسائل زیست محیطی ، باز آفرینی ، احیا اراضی و کاهش بزهکاری در این منطقه به شهرک بازیافت منتقل شدند.

با هماهنگی جهاد کشاورزی طرحی به کارگروه امور زیربنایی مستقر در مسکن و شهرسازی ارائه تا به محض انتقال تمامی این صنوف ، کاربری‌های متناسب برای آن اراضی تعریف شود.

یکسری ویژگی هایی سمنان را متمایز از دیگر شهرها کرده است اگر جمعیت ساکن و‌ جمعیتی که از شهر خدمات می‌گیرند در نظر بگیریم تعداد جمعیت سمنان بیش از آمار ارائه شده جمعیتی است.

دلائل توجیهی به وزارت کشور جهت منطقه سه اعلام شد و‌ در نهایت مقرر شد در راستای سرعت در ارائه خدمات و کارآیی بیشتر مجموعه ، شهرداری از دو منطقه و یک ناحیه ویژه برخوردار شود که به زودی ابلاغ خواهد شد.

۳۰ میلیارد تومان برای توسعه ناوگان‌حمل و‌نقل درون شهری اختصاص یافت که ۵۰ درصد آن به عهده خود دولت است.

ترمینال شهری سمنان از وضعیت و‌ موقعیت خوبی برخوردار نبود زمینی را به مساحت ۱۰ هکتار در غرب سمنان با هماهنگی جهاد کشاورزی تحویل و جانمایی کردیم و منتظر مصوبه کمیته کارگروه امور زیربنایی هستیم.

گردشگری مسئله کلیدی و‌ مهم شهر است. برنامه راهبردی ۵ ساله به شورا ارائه و‌ پیمانکار مربوطه هم معرفی شده با تصویب شورا اجرایی خواهد شد.