دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با شهردار سمنان

  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۴۲۵ بازدید

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان گزارش داد؛

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با شهردار سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، صبح امروز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با شهردار سمنان دیدار و گفتگو کرد.

شهردار سمنان در نشستی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اهمیت انجام خدمات فرهنگی گفت: در سالجاری بودجه شهرداری با توجه به نیاز محله ها تعریف شد بطوریکه بخشی از آن به فعالیت های فرهنگی اختصاص یافت.

ناظم رضوی با بیان اینکه باید به زودی سمنان را بعنوان پایتخت کتاب معرفی کنیم، افزود: در این امر فرایندی که تعریف می شود بسیار ارزنده است و امیدواریم با همکاری تمامی ارگانها این امر محقق شود و به زودی شهر سمنان به عنوان پایتخت کتاب معرفی شود و مسیر فرهنگی در ترویج اشاعه کتاب هرچه سریعتر طی شود و به این بهانه بتوانیم شهروندان را به این امر مهم سوق دهیم.

وی تصریح کرد: شهر باید زیرساخت های مناسب برای شهروندان بالاخص کودک و نوجوان در عرصه های فرهنگی فراهم کرد و باید زندگی پرنشاط را فراهم کند.

ناظم رضوی به شعار سمنان شهر دوستدار کودک اشاره کرد و گفت : ظرف یکسال اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در راستای شهر دوستدار کودک انجام شده است و جزء شهر های اصلی محسوب و در سطح ملی شناخته معرفی شده ایم.

شهردار سمنان افزود: فعالیت‌هایی از قبیل کافه کتاب و خانه های فرهنگ و خانه های بازی در خصوص افزایش مهارتها، موزه سلامت و موزه آب و خانه مشاهیر از جمله اقداماتی است که تاکنون با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان صورت گرفته است و همچنین فضایی را برای سرای هنرمندان در دست اقدام داریم که با بازسازی گاراژ کلانتر به عنوان پاتوق فرهنگی مکانی برای عرصه محصولات فرهنگی و هنری فراهم کنیم.

در پایان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در خصوص همکاری فرهنگی و اجتماعی با شهرداری سمنان اعلام آمادگی کرد و گفت: این اداره کل در راستای شهر دوستدار کودک و همچنین گذر فرهنگی و تحت پوشش قرار دادن کسب و کارهای فرهنگی تمایل به همکاری و همفکری داریم.

فرشید فلاح ابراز امیدواری کرد که با اتصال باغ راه به امامزاده به عنوان گذر فرهنگی و تاریخی و با توجه به ظرفیت ها و رونق کسب و کار فرهنگی در شهر سمنان جنب و جوش تازه ای بگیرد و با معرفی سمنان به عنوان پایتخت کتاب، برگزاری جشنواره های سفال و سرامیک، مجسمه های گچی و کارهای خلاقانه ای که بتوان در کشور جذاب باشد، این شهر را در مسیر توسعه سوق دهیم و در سطح ملی شناخته شویم.