دیدار شهردار سمنان از موکب محرمی به قد کودکی

  • ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  • ۸۷ بازدید

روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد:

دیدار شهردار سمنان از موکب محرمی به قد کودکی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان به همراه قاسم ملکدار معاون توسعه و منابع شهرداری سمنان و امیر نجم رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برپایی موکب ساده محرم که توسط کودکان و نوجوانان شهرک گلستان به صورت خودجوش ایجاد شده بود، بازدید کردند.

بچه‌های شهرک گلستان در ایام محرم با کم‌ترین هزینه تکیه برای امام حسین”ع” برپا کردند. موکبی که سادگی مهم‌ترین مؤلفه آن‌ها به‌شمار می رفت و هرکدام از این بچه‌ها مسئولیت بخشی از نذورات و لوازم این تکیه‌ها را تقبل کرده‌ و به‌سادگی پارچه‌های سیاه عزا، قند، چای، استکان، قوری، خرما و… فراهم کرده بودند. پذیرایی توأم با عزاداری بچه‌های محرم حال و هوای خاصی را به کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرک گلستان داده بود.

شهردار سمنان در این دیدار ضمن قدردانی ازکودکان و نوجوانان در برپایی این موکب، به قید قرعه به یک نفر از کودکان و نوجوانان که در این موکب فعالیت داشتند سفر به کربلا را اهدا کرد و مقرر شد این نوجوان به همراه کاروان موکب خدام الرضا که از طرف شهرداری سمنان به کربلای معلی رهسپار می شوند، اعزام گردد.

در این دیدار از طرف سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان جهت تقویت این موکب تعدادی پرچم، ریسه های پارچه ای و کتیبه محرمی اهدا شد.

همچنین به کودکان و نوجوانانی که در برپایی این موکب عزای حسین”ع” مشارکت داشتند هدایایی از طرف سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان اهدا گردید.