دو روز تا پایان جشنواره عکس سبزی پلوی سمنانی

  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • ۴۱۰ بازدید

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت:

دو روز تا پایان جشنواره عکس سبزی پلوی سمنانی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت: شرکت کنندگان برای شرکت در جشنواره عکس سبزی پلوی سمنانی در کنار خانواده تا پایان خرداد ماه فرصت دارند.

سمیه قاسمی افزود: با توجه به اینکه شیوه پخت سبزی پلوی سمنانی در فهرست میراث معنوی و ناملموس کشور به ثبت رسید و به میراث فرهنگی استان ابلاغ شد و هم اکنون نیز مواد اصلی این غذا از جمله سبزی، بادمجان و گوجه نیز در باغ ها و مزارع سمنان در حال برداشت است تصمیم گرفتیم جشنواره عکس سبزی پلوی سمنانی را برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره آشنا کردن مهربانوهای جوان با پخت این غذای سنتی و استفاده از تجارب بزرگترها به ویژه مادربزرگ های مهربان سمنانی و قرار گرفتن این غذای سالم در لیست برنامه غذایی خانواده ها سمنانی بود .

مشاور رسانه ای شهردار سمنان گفت:سبزی پلو در بسیاری از نقاط کشور طبخ می شود اما به رنگارنگی و تنوع مواد سبزی پلوی سمنانی نیست و استفاده از سبزی های متنوع، بادمجان، گوجه، گوشت، سیب زمینی، سیر، چغندر و اسفناج ، لوبیای چشم بلبلی و رشته و طبخ آن در قابلمه های مسی و بر روی هیزم بر زیبایی و خوشمزگی آن افزوده و آن را از سبزی پلوی سایر مناطق کشور متمایز کرده است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال برگزاری این جشنواره برنامه های رادیویی و تلویزیونی سیمای مرکز سمنان هم گزارش های متعددی را تهیه کردند که در سطح ملی نیز پخش شد.

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان بیان کرد: به دلیل استقبال بانوان سمنانی از این جشنواره ، زمان آن تا پایان خرداد ماه تمدید شد که در پایان زمان مقرر برترین عکس ها استانداردهای مطرح شده را رعایت کرده و در برگیرنده مواد لازم برای سبزی پلوی سمنانی باشند و مادربزرگ های خوب سمنانی اقدام به طبخ آن کرده باشند انتخاب می شوند.

به گفته وی استان سمنان و به ویژه شهر سمنان در زمینه گردشگری خوراک و غذاها و لبنیات و نان های متنوع حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم با کمک و مشارکت بانوان سمنانی بتوانیم آنها را در سطح ملی ثبت و معرفی کرده و گردشگران بیشتری را میهمان این استان زیبا کنیم.