دومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای مجاور با حضور مدیران شهری شهرهای سمنان، سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد در محل شهرداری شهمیرزاد برگزار شد

  • ۷ اسفند ۱۳۹۸
  • ۴۷۸ بازدید

در دومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای همجوار مطرح شد:

توسعه فرصتهای گردشگری محلی / برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی / تعریف بسته جامع گردشگری / لزوم تعیین برند گردشگری منطقه / لزوم ایجاد دبیرخانه همکاری های مشترک شهرها

دومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای مجاور با حضور مدیران شهری شهرهای سمنان، سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد در محل شهرداری شهمیرزاد برگزار شد.

صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از حوزه‌های اقتصاد بدون نفت از اهمیت زیادی برخوردار است و توجه به تقویت زیرساخت‌های آن با محوریت حفظ محیط زیست ، معرفی خرده فرهنگ‌های بومی و معرفی جاذبه های اکوتوریسم و ژئوتوریسم، از موضوعاتی است که رونق و شکوفایی این بخش را تضمین می‌کند و تقویت این مهم در محور گردشگری شهرهای همجوار (سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد ) با تعامل و تبادل تجربیات شهرداری ها و با بهره گیری از پتانسیل سازمان های مردم نهاد ، به توسعه گردشگری پایدار منطقه کمک شایانی خواهد کرد.

به منظور برقراری تعامل و هم افزایی شهرداری های شهرهای سمنان، سرخه ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد در توسعه فرصتهای گردشگری دومین نشست هم اندیشی توسعه فرصتهای گردشگری شهرهای مجاور با حضور مدیران شهری در محل شهرداری شهمیرزاد برگزار شد.

در این نشست مقرر شد جشنواره مشترک گردشگری با مشارکت شهرداری ها در هفته اول اردیبهشت ۹۹ به عنوان نقطه آغاز برنامه های تعاملی شهرداری ها برگزار شده و دبیرخانه همکاری های مشترک شهرهای همجوار نیز در شهرداری سمنان تاسیس شود . همچنین برنامه ریزی اجرایی برای توسعه کمربند سبز در مسیر بین شهرها صورت گیرد .