دومین نشست هم اندیشی امامان جماعت شهرداری سمنان

  • ۲۵ آبان ۱۴۰۰
  • ۳۷۱ بازدید

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان:

دومین نشست هم اندیشی امامان جماعت شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان دومین نشست هم اندیشی امامان جماعت مناطق و سازمانهای شهرداری سمنان با دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان برگزار شد .

در این نشست ابتدا علی یزدانیان دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان از توجه جدی شهردار محترم سمنان به اقامه نماز جماعت در مناطق و سازمانها به عنوان یک امر اولویت دار صمیمانه تقدیر و تشکر نمود .

وی در ادامه اظهار داشت هدف از این نشست رصد نمودن برنامه های انجام شده و همچنین برنامه ریزی در خصوص برنامه هایی که تا کنون اجرایی و عملیاتی نگرددیده است عنوان نموده و افزود: امیدوارم که با همکاری و دور اندیشی امامان جماعت ، حضور کارکنان سازمانها و مناطق شهرداری در نماز جماعت بیش از گذشته پررنگ تر شود.

یزدانیان در ادامه تاکید کرد و عنوان نمود: امامان جماعت باید ۵ دقیقه قبل از اذان ظهر در نماز خانه ها حضور داشته باشند تا پاسخگوی سوالات احتمالی کارکنان باشند و همچنین بعد از اتمام نماز هر روز یکی از احکام نیز یادآوری شود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان ادامه داد : در آیات و روایت بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به‌ ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره نیز این موضوع مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد.

وی اظهار داشت: آیات بسیاری نیز در وصف نماز جماعت و نماز اول وقت آمده است؛ غير از آثار فردي و اجتماعي نماز جماعت، پاداش‏‌هاي عظيمي براي آن بيان شده است.

در ادامه این نشست پیشنهاداتی پیرامون برنامه های اجرایی ستاد اقامه نماز شهرداری سال ۱۴۰۱ مطرح گردید و مقرر شد : امامان جماعت و دبیر ستاد موضوعات را نیاز سنجی نموده ، و در نشست هم اندیشی بعدی موضوعات مطرح، و نسبت به آن تصمیم گیری گردد تا در سال آینده با برنامه ریزی بهتر بتوانیم گامی در جهت اقامه نماز برداریم.