دومین‌ نشست فصلی با متصدیان غرفه های بازیافت شهرسمنان برگزار شد

  • ۱۷ دی ۱۳۹۸
  • ۸۱۴ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد ؛

دومین‌ نشست فصلی با متصدیان غرفه های بازیافت شهرسمنان برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از برگزاری دومین نشست فصلی با متصدیان غرفه های بازیافت شهر سمنان خبرداد.

حمیدرضا‌پیوندی در ابتدای این نشست از اقداماتی که در خصوص ترویج فرهنگ تفکیک زباله در سطح شهر سمنان اظهار داشت: ترویج طرح تفکیک پسماند از مبدأ از سال ۹۰ در حال اجرا بوده است. نصب ۱۲ عدد غرفه بازیافت و ۴۳۵ عدد مخزن پسماند خشک ،فعالیت ۵۰ خودروی متحدالشکل جمع آوری پسماند خشک،آموزش چهره به چهره، آموزش به نوآموزان پیش دبستانی، مدارس، حضور در جشن ها و مراسم ها و تولید وخریداری وتوزیع کیسه های سازگار باطبیعت و کیسه های نایلونی قابل تجزیه آبی رنگ همه بخش مهمی از اقدامات انجام شده در این راستا است.

وی درادامه افزود:از فواید این اقدامات به گونه ای بوده است که درصد مشارکت شهروندان از ۵ درصد در سال ۹۰ به ۳۸.۵ درصد در سال ۹۷ رسیده است که این خود نشان از مشارکت شهروندان در این مهم را دارد. ترویج فرهنگ پسماند توسط اموزشگران سازمان در تمام ایام سال در حال انجام است. آموزش نوآموزان دانش آموزان، حضور در مساجد، تکایا، پایگاه های بسیج، آموزش چهره به چهره بخشی از ایام این مهم است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان پس از ارایه گزاراشات فعالیتهای سازمان یکی دیگر از اقدامات این سازمان را تقویت غرفه های بازیافت و نقش موثر متصدیان غرفه های بازیافت عنوان کرد:تلاش داریم غرفه داران را تا حدامکان آموزش دهیم تا ارتباط موثر با شهروندان داشته باشند و فعالیت ها در راستای ارتقای مشارکت شهروندان صورت گیرد که سازمان بمنظور حفظ زیبایی بصری و نیز نگهداشت شهر نواقص ومشکلات احتمالی غرفه ها وحفظ بهداشت عمومی و شخصی غرفه داران؛تمامی غرفه ها شستشو ،رنگ آمیزی ونقاشی و تجهیز شدند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:باتوجه به پتانسیل بالای شهرسمنان برای تفکیک پسماندهای خشک،سازمان مدیریت پسماند با مشارکت پیمانکار پسماند خشک تمام توان خود را برای فرهنگ سازی وجمع آوری پسماند های خشک تا دست یابی به بالاترین میزان رضایت مندی شهروندان بکار می بندد.

دوازده غرفه بازیافت در سطح شهر سمنان صبح ها از ساعت ۸:۳۰الی ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹فعال و آماده دریافت پسماند خشک از شهروندان می باشند.