دعوت شهردار سمنان جهت مشارکت شهروندان در فعالیت های فرهنگی

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۴۱۳ بازدید

شهردار سمنان با دعوت از همه فرهیختگان و هنرمندان و عموم مردم در مشارکت در تهیه و اجرای برنامه های فرهنگی، گفت : شهرداری سمنان پذیرای همه طرح ها و برنامه های علاقمندان این عرصه است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید علی مرتضی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : رسالت اصلی حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری، ارتقای فرهنگ شهروندی ،توجه به سلامت اجتماعی ، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان و احیای فرهنگ شهر است.

مرتضی نژاد افزود: امروزه انتظار از مدیریت شهری بسیار فراتر رفته و شهروندان مباحث خطیر فرهنگی و اجتماعی را از شهرداری‌ مطالبه می‌ کنند .

وی با دعوت از همه فرهیختگان و هنرمندان و عموم مردم در مشارکت در تهیه و اجرای برنامه های فرهنگی اظهار داشت : شهرداری سمنان پذیرای همه طرح ها و برنامه های علاقمندان این عرصه است.

مرتضی نژاد انتقاد سازنده را در مسیر فعالیت های فرهنگی مفید دانست و گفت : وجود انتقاد های متفاوت از فعالیت های فرهنگی در همه بخش ها یکی از راهکارهایی است که موجب پیشرفت شهرداری در حوزه فرهنگی می شود ،چرا که فعالیت در این عرصه به اندازه تک تک شهروندان ، نظر و دیدگاه وجود دارد .

وی با تاکید به کمبود فضاهای فرهنگی هنری در شهر ، به فعالیت های شهرداری در این زمینه اشاره کرد و افزود : تلاش برای توسعه زیر ساخت های فرهنگی و ایجاد فرهنگسراها و سرای محله و بهره گیری از سمن ها برای عملیاتی کردن برنامه های فرهنگی و اجتماعی بسیار ضروری است .

شهردار سمنان در خصوص افتتاح فرهنگسرای حکیم الهی نیز گفت : این فرهنگسرا در اوایل سال آینده و همزمان با نکوداشت دانشمند فرهیخته حاج ملا علی حکیم الهی سمنانی افتتاح می شود .