در مراسمی از ۲۰ دانش آموز برگزیده جشنواره فیلم «مادر دوست داشتنی من »در سمنان تجلیل شد

  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
  • ۷۶۰ بازدید

تجلیل از دانش آموزان منتخب جشنواره مادر دوست داشتنی من

در مراسمی از ۲۰ دانش آموز برگزیده جشنواره فیلم «مادر دوست داشتنی من »در سمنان تجلیل شد.

این مراسم با حضور شهردار ، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان، دانش آموزان برگزیده و والدین آنها در سالن شهید بابایی شهرداری سمنان برگزار شد.

شهردار سمنان در این مراسم گفت: کودکان نقش مهمی در جامعه و آینده هر کشوری دارند و باید بستر را برای رشد و شکوفایی آنها فراهم کرد.

سید محمد ناظم رضوی افزود: در این دوره از مدیریت شهری شعار «سمنان،شهر دوستدار کودک» را سرلوحه فعالیت های شهرداری سمنان قرار داده و در این زمینه به توفیقات خوبی هم دست یافتیم و تلاش کردیم حقوق کودکان در سیاست‌ها، قوانین، برنامه‌ها و بودجه منعکس می‌شود.

وی اظهار داشت: برنامه های فرهنگی ،هنری ، اجتماعی زیادی نیز با محوریت کودکان و نوجوانان انجام شد که برگزاری جشنواره « مادر دوست داشتنی من» یکی از این برنامه های موفق بود که با استقبال خوب دانش آموزان دوره اول شهر سمنان و استان مواجه شد.

شهردار سمنان ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی مادران گفت: مادرها بیست و چهار ساعته ، هفت روز هفته، بدون حقوق و بازنشستگی مشغول به کارند و در ایام کرونا نیز وظایف آنها مضاعف شد و بخش زیادی از رسالت آموزشی و تحصیلی نیز بر عهده مادران پرتلاش گذاشته شد.

ناظم رضوی خاطر نشان کرد: تلاش مادران در تامین سلامت خانواده نیز در ایام کرونا مسئولیت خطیری بود که مادران به خوبی از عهده آن بر آمدند و برای سلامتی اعضای خانواده از هیچ کوششی دریغ نکردند و این حجم از تلاش و فداکاری شایسته تقدیرو تکریم است.

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان هم گفت: جشنواره مادر دوست داشتنی من با هدف تکریم مقام شامخ مادر و تجلیل از زحمات شبانه روزی آنها به ویژه در بخش تحصیل و مبارزه با کرونا برگزار شد.

سمیه قاسمی جامعه هدف این جشنواره را دانش آموزان اعلام و تصریح کرد: دانش آموزان استان در قالب فضای شاد با این جشنواره آشنا شده و فیلم های ۶۰ ثانیه ای خود را در وصف مادران خود و خوبی ها و مهربانی های آنها برای ما ارسال کردند.

به گفته وی بیش از ۳۰۰ فیلم به دبیرخانه جشنواره رسید و پس از بررسی آثار ۲۰ فیلم به عنوان فیلم های برتر انتخاب شد که ارسال کنندگان آن مورد تجلیل قرار گرفتند.