در مراسمی از خادمان فعال آرامستان وادی السلام سمنان در شرایط کرونایی تجلیل شد

  • ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • ۷۵۱ بازدید

تجلیل از مدافعان خاموش در آرامستان سمنان

در مراسمی از خادمان فعال آرامستان وادی السلام سمنان در شرایط کرونایی تجلیل شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در مراسمی که در محل امامزاده علی اشرف (ع) سمنان با حضور خادمان آستان قدس رضوی ، اعضای شورای شهر و کارکنان سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری سمنان برگزار شد از ۱۲ نفر از خادمان سلامت تجلیل شد .

در این مراسم حجه الاسلام نورانی از مبلغین آستان قدس رضوی گفت: فضای آرامستان‌ها به لحاظ تداعی کننده معاد و قیامت از یک فضای فرهنگی و مذهبی خاص برخوردار است و از این لحاظ قداست ویژه ای دارد .

وی با تقدیر ویژه از جندقی، سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری سمنان به لحاظ انجام اقدامات موثر در شرایط کرونایی افزود: افرادی که در این مکان به مردم خدمت می کنند و به ویژه در شرایط کرونایی که از حساسیت خاص برخوردار است به عنوان مدافعان خاموش امر کفن و دفن شرعی اموات کرونایی را با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می دهند شایسته تقدیر هستند .

علیرضا جندقی سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری سمنان در این مراسم با ارائه گزارشی از روند تدفین فوت شدگان کرونایی اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سمنان اقدام به پاکسازی و ضدعفونی کردن محیط اداری و همچنین محوطه وادی السلام نمود و اقلام و مواد بهداشتی از قبیل ماسک ساده و فیلتردار ، دستکش و مایع ضدعفونی جهت استفاده پرسنل سازمان خریداری نموده و برنامه‌ریزی جهت تهیه البسه‌های لازم برای تدفین متوفیان این بیماری نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه روزانه تمامی تجهیزات و بخش‌های مختلف از جمله غسالخانه، سالن‌های تدفین و انتظار و آمبولانس ها شست و شو و ضدعفونی می‌شوند، تصریح کرد: آموزش‌های لازم در این رابطه به تمامی کارکنان شاغل در این سازمان داده شده است.

سرپرست سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری سمنان با اشاره به تدفین فوت شدگان کرونا گفت : تدفین متوفیان کرونا مطابق با پروتکل های بهداشتی و سازمان بهداشت جهانی صورت می گیرد.

شایان ذکر است در این مراسم از ۱۲ نفر از کارکنان آرامستان وادی السلام در بخش های مختلف تقدیر به عمل آمد .