در ماه گذشته ۲۸ مورد آتش سوزي و ۵۱ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است

  • ۹ آذر ۱۳۹۸
  • ۷۱۲ بازدید

۷۹ مورد حادثه و حریق در آبان ماه سال ۹۸

به گزارش مدیرت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در ماه گذشته ۲۸ مورد آتش سوزي و ۵۱ مورد عملیات امداد و نجات در اين شهرستان بوقوع پيوسته است.

اسمعیل پور گفت: درمهر ماه امسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به ۲۸۵۸ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده شده، پاسخ داده است که از این میزان تماس با مجموع ۳۷ ساعت و ۳۵ دقیقه عملیات اطفاء و امداد و نجات و میانگین ۳ دقیقه و ۶ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در ادامه عنوان کرد: آتش نشانان ۲۸ مورد حوادث آتش سوزی را در ماه گذشته پوشش دادند که از این میزان بیشترین تعداد آن (۱۰ مورد مربوط به آتش سوزی منزل مسکونی) را به خود اختصاص داده است .

وی در ادامه گفت: ماموران آتش نشاني شهرستان سمنان در ۵۱ موردحادثه جداگانه امداد و نجات نیز شركت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رساني کردند و از خطرات ناشي از اين حوادث نجات داده‌اند که بیشترین آمار حوادث همانند ماه‌های قبل مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور (۲۵ مورد) می باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان با بیان این مطلب افزود: تعداد ۳ مورد از این حوادث آتش سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری رخ داده که توسط نیروی های عملیاتی به خوبی پوشش داده شده است و تعداد نجات یافتگان در ماه گذشته در این عملیات ها ۷۰ نفر (مرد و زن ) می باشند که توسط نیروی های عملیاتی امداد رسانی شده اند.

اسمعیل پور در پایان یادآور شد: در این مدت تعداد ۴۷۲۵ نفر ساعت از کارکنان ادارات ، شرکتها ، مدارس دوره های آموزش مقدماتی را به جهت آموزش فرهنگ ایمنی فرا گرفتند.