در راستای شهر دوستدار کودک اولین پارک هوشمند کودک در سمنان راه اندازی می شود.

  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۰۱۴ بازدید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان :

در راستای شهر دوستدار کودک اولین پارک هوشمند کودک در سمنان راه اندازی می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان گفت: اولین پارک هوشمند کودک در سمنان با اهدف دستیابی به استانداردهای شهر دوستدار کودک و افزایش مشارکت پذیری کودکان راه اندازی می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مریم معتمدی ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان با اعلام این خبر گفت : با گسترش شهرنشینی معمولا کودکان نادیده گرفته می شوند. در حالیکه باید به نیازهای کودک در شهر که یک واقیت زنده و پویا است پاسخ داده شود .

معتمدی اظهار کرد : لذت و تفریح یکی از این نیازهای حیاتی است که با بهره گیری از تکنولوژی های نوین ، مدل دیگری از این تفریح برای کودکان در حال فراهم شدن است .

وی ادامه داد : پارک هوشمند کودک سمنان مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده بوده و کودکان می توانند با بهره‌گیری از این امکان در گوشی های همراه از محتوای پارک هوشمند استفاده تفریحی و آموزشی نمایند .

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان با اشاره به اهداف راه اندازی این پارک که دستیابی به استانداردهای شهر دوستدار کودک و افزایش مشارکت پذیری کودکان در محیط برای بازی ، سرگرمی و یادگیری است ، گفت : این پارک در ۶ مرحله طراحی شده که باغ وحش مجازی ، دهکده نقاشی جادویی ، آموزش وضو و نماز ، منظومه شمسی ، حوضچه دلفین ها و طبیعت از فازهای آن است و پیش بینی می شود تا ایام دهه فجر آماده بهره برداری باشد .