در انجام پروژه‌های آبرسانی استان سمنان تسریع شود

  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  • ۲۲۸ بازدید

نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها:

🔺در انجام پروژه‌های آبرسانی استان سمنان تسریع شود

💠نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به کمبود آب در استان سمنان گفت: تسریع انجام پروژه‌های نیمه‌کاره می‌تواند بخشی از مشکل کمبود آب استان را حل کند.

🔸به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، کوروش حصیرباف نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات کمبود آب در استان سمنان گفت: استان سمنان در منطقه بیابانی و نیمه‌بیابانی قرار گرفته و جزو استان‌های خشک محسوب ‌می‌شود. از این رو دچار مشکل کم آبی است.

🔹نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه در گذشته کارهای زیادی برای حل مشکل کم آبی استان انجام شده است، ادامه داد: توسعه روز افزون استان سمنان در ابعاد اقتصادی، صنعتی و جمیعتی و افزایش نیاز دسترسی به آب سبب شده است این باز هم با کمبود آب روبه‌رو شویم.

🔸وی تصریح کرد: از این رو نیاز است پروژه‌های نیمه‌کاره و در دست مطالعه به مرحله اجرا برسد تا بتوانیم از قبل بهره‌برداری از این پروژه‌ها این کسری آب را تامین کنیم.

🔹حصیرباف ابراز امیدواری کرد در سال ۱۴۰۱ و با بهبود وضعیت درآمدی دولت بتوانیم اعتبارات بهتری برای تکمیل پروژه‌های در حال اجرا و تعریف پروژه‌های جدید دریافت کنیم.
نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها افزود: البته در خصوص پروژه‌های صنعتی و فضای سبز ‌می‌توان از تصفیه فاضلاب و پساب‌های شهری استفاده کرد تا بتوانیم هدر رفت آب را به حداقل برسانیم.