در اختتامیه نخستین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم برگزیدگان این جشنواره اعلام شدند

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۳۳۵ بازدید

در سومین روز از هفته فرهنگی سمنان”اردیبهشت ۱۴۰۰” روی داد؛

در اختتامیه نخستین جشنواره ملی نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم برگزیدگان این جشنواره اعلام شدند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، اختتامیه جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران روز دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه در سالن جلسات شهرداری سمنان برگزار شد و اسامی منتخبان و برگزیدگان این جشنواره اعلام شد.

هیات داوران نخستین جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران متشکل از سید رحیم موسوی، محمدحسن جواهری، احمد مرادی‌حقیقی، اسماعیل همتی و محمدرضا معجونی بود و ۲۱۰ اثر از ۳۴ شهر به دبیرخانه نخستین جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران ارسال شد.

بر اساس انتخاب هیات داوران این جشنواره ، برگزیدگان گروه سنی پنج تا هشت سال، انوشا زارعی از تهران، پارمیس رمضانی از مشهد و محمد سپه وندی از خرم آباد بودند.

همچنین طناز حسینی از تهران، همایون خسرویان از مهدیشهر ،فاطمه عرب‌نیا از گرمسار، فاطمه سادات خداداد حسینی از مشهد، زهرا امیری‌نسب از مجن، زهرا زارعی از تهران، هانیه فلاطون پور از خوزستان، فاطمه علیزاده از شوشتر و تارا حاجی‌پروانه از دامغان، به عنوان منتخبان هیات داوران در این گروه سنی معرفی شدند.

تقدیر شوندگان این گروه سنی نیز مهرآوا مهدویان از گرمسار، بهار صفایی از شیراز، پارمین شایان‌فر از شوشتر، نازنین زینب ایرجی از یزد، زینب شبانکاره، ترنم حسینیان از شاهرود، یاسمین بنازاده از شوشتر، نازنین زهرا بحرینی از کنگان، مهرناز عالی‌حسینی از بوشهر، صدف قلاوند از اندیمشک، ساینا شکیبانژاد از شیراز، زهرا زارعی و حلما شکری از تهران، صبا ولی‌نژاد از دامغان و سامیا زارع خالدی از اصفهان بودند.

هیات داوران این جشنواره، در گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال نیز باران صالحی راد از نیشابور، محمدصادق فیروزیان از مهدیشهر و مشکات عباسیان از کنگان را به عنوان برگزیده معرفی کردند.

منتخبان هیات داوران در این گروه سنی شامل سارا بابر شمسی از اصفهان، مریم سهرابی از شیراز، کوثر فدایی از شاهرود، ساغر رضایی از بوشهر، فاطمه فروزش از اصفهان، پارسا مقامی از گرمسار، النا طهماسبی از شوشتر، پرنیا و پرنیان سادات نعیمی و صبا و ثنا اکبرزاده از تهران، سید یاسین آل داود از دامغان و هانا شیرازی از سمنان بود.

تقدیر شوندگان گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال نیز باران شهرستانی از شاهرود، آوا فرضی از گیلان، معصومه فقیه از مازندران، سها علایی از سمنان، مهرزاد گاراژیان، زهرا ارجنی از سمنان، فاطمه نجار از سرخه، نگار رضایی از گرمسار، ساغر زارع‌خالدی از اصفهان، آریسا سرقلی از اهواز، آرشینه محمودی از شوشتر، فاطمه رشیدی از شیراز، رویا بزرگی از اندیمشک، بهار دهستانی از فیروزکوه، اسماء محمدی و علیرضا موسایی از چهارمحال و بختیاری و آیسا پژوهان از سمنان بودند.

در گروه سنی ۱۳ تا ۱۵ سال محمدحسین پاسیار از کاشان و آرمین عیسی‌آبادی از تهران به عنوان برگزیدگان معرفی شدند.

فهرست اسامی تقدیرشوندگان این گروه سنی نیز شامل شبنم هنرور از سمنان، نگار گچ‌پزان از بهبهان، دونا فرجی از شوشتر، سها میرزایی از کلات، یلدا وحدت‌نیا از سمنان، پریا شارزولی و سید کمیل فهیمی از گنبد کاووس، یوسف عباس‌زاده از مشهد، بهامین مداح از سمنان و نازنین‌ زینب اکبری از اندیمشک بود.

نام آتریسا بختیاری از شوشتر، آیسا مقامی از گرمسار و رادمان شامانیان از دامغان نیز در فهرست اسامی تقدیرشوندگان کمتر از پنج سال به چشم می‌خورد.

« نخستین جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران» با حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم، اداره کل آموزش و پرورش استان، آموزشگاه هنرهای نمایشی مبارک و حمایت رسانه‌ای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان برگزار شد.

« نخستین جشنواره نقالی کودکان شهرهای راه ابریشم ایران» با محورهای مختلف از جمله حماسه‌های ملی و مذهبی، حکایات اخلاقی، آموزش‌های شهروندی، و معرفی فضاهای تاریخی و دیدنی شهری و ضربی خوانی عید نوروز در شهر من، و شیوه‌های اجرایی به صورت نقالی و شاهنامه خوانی با تکیه بر شیوه‌های کهن و آیینی، نقالی در گویش‌های محلی ایران و نقالی با رویکرد نوین برگزار شد.