در اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری “سمنی نرگس” برترین ها معرفی شدند

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۲۴۴ بازدید

در سومین روز از دومین هفته فرهنگی سمنان اردیبهشت ۱۴۰۰” روی داد؛

در اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری “سمنی نرگس” برترین ها معرفی شدند

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از معرفی برترین های جشنواره فرهنگی هنری “سمنی نرگس” در سمنان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،محمود رضا دارایی گفت: برگزیدگان جشنواره فرهنگی هنری “سمنی نرگس” با حضور اساتید و داوران فرهنگ، هنر و ادب معرفی شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این جشنواره در دو قالب سرایش شعر و نقاشی کودک و نوجوان با موضوع و محتوای گل نرگس برگزار شد، خاطرنشان کرد: با حضور هیئت داوران جشنواره در بخش نقاشی کودک و نوجوان متشکل از آذرخش جواهری، مریم اوحدی و مهدی عزالدین با بررسی بیش از ۶۰ اثر در بخش نقاشی کودک و نوجوان ، تعداد ۱۲ اثر و در بخش سرایش شعر با حضور هیئت داوران جباری، فرزامی و حامد مداح با بررسی بیش از ۴۰ اثر در بخش شعر تعداد ۳ اثر را انتخاب کردند.

دارایی با بیان اینکه ، بخش دوم این جشنواره “نقاشی کودک و نوجوان” در راستای تحقق شعار سمنان شهر دوستدار کودک در ۴ رده سنی ۴ تا ۶ ، ۷ تا۱۲ ،۱۱ تا ۱۴ و ۱۵ تا۱۸ سال برگزار شد، بیان کرد: در این بخش کودکان و نوجوانان آثار خود را در قالب تکنیک اثر آزاد(مدادرنگی،پاستل،گواش و …….) ارسال کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان هدف از برگزاری این جشنواره را تاکید بر اهمیت پرداختن به مفاهیم وابسته به هویت جمعی شهروندان با توجه به ظرفیت های موضوعی و مفهومی گل نرگس و ارائه هنری آثار در قالب شعر و نقاشی و ایجاد انگیزه در بین کودکان و نوجوانان برای آشنایی هر چه بیشتر با آداب و رسوم محلی و پرورش خلاقیت ایشان در به کار گیری و نشر ارزش های وابسته به هویت جمعی با استفاده از تجارب و خاطرات والدین (پدر،پدربزرگ،مادرو مادربزرگ )عنوان کرد.

در آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری “سمنی نرگس” در بخش نقاشی ، در رده سنی ۴ تا ۶ سال “دلارام عمادی، آیسا معماریانی و فاطمه اخلاقی ، دررده سنی ۶ تا ۸ سال” نامی خالصی، مهرسانا مومن آبادی و آوینا عباس نژاد و در رده سنی ۸ تا ۱۱ سال یسنا سعدالدین، پریناز محمد زاده و نازنین زهرا ارجنی و در رده سنی ۱۲ تا ۱۴ سال یگانه هاشمی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

هیات داوران در بخش مهمان شیرین کریمی از استان فارس و در بخش مرتبط با موضوع امام زمان”عج” زهرا زارعی از استان تهران را به عنوان نفر برگزیده شناخته اند.

همچنین در بخش سرایش شعر فارسی سید حسین خاتمی از سمنان ، در بخش سرایش شعر به زبان سمنانی علی دولتیان از سمنان و در بخش مهمان مجید بوری از آبادان نفرات برتر این بخش معرفی شدند.

به کلیه شرکت کنندگان در این جشنواره گواهی حضور اعطا خواهد شد.