در اختتامیه جشنواره شب یلدا با عنوان “شوچره”منتخبین اعلام شدند

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۳۷۳ بازدید

در سومین روز ازهفته فرهنگی سمنان”اردیبهشت ۱۴۰۰” ؛

در اختتامیه جشنواره شب یلدا با عنوان “شوچره”منتخبین اعلام شدند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: اختتامیه جشنواره شب یلدا با عنوان “شوچره”روز دوشنبه عصر بیست و هفتم اردیبهشت ماه در سالن جلسات شهرداری سمنان برگزار شد و اسامی منتخبان و برگزیدگان این جشنواره با حضور مربیان و داوران ورزشی اعلام شد.

محمود رضا دارایی در ادامه مطلب فوق اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش شامل ۱) شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، یا اجرای سرود و شعر محلی۲) اجرای بازیهای بومی ، محلی، قدیمی یا بازی با ابتکار و خلاقیت ورزشی همراه با نمادی از شب یلدا برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، خاطر نشان کرد: بر اساس انتخاب داوران ، ثمین ارغان، صالحه ارغان، نازنین زهرا ارجنی و آیدا عبدوس نفرات اول جشنواره “شوچره”بودند.

دارایی بیان کرد: سید احمد خانه دوست،زلیخا احمدیان، ربیع الله احمدیان و سیده آزاده نبوی چاشمی به عنوان برگزیدگان دوم این جشنواره معرفی شدند.

همچنین فهرست اسامی نفرات سوم این جشنواره آتنا آلبویه، اسلام مومن آبادی، کربلایی علی اکبر مومن آبادی بود.

دارایی احیای فرهنگ بومی و سنتی منطقه و آشنایی نسل جدید با این فرهنگ، حفظ اصالت و ارج نهادن به نهاد خانواده و ایجاد ایده‌های خلاقانه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

شایان ذکر است: این جشنواره به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و انجمن بازی های بومی و محلی کارگری شهرستان سمنان در دی ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.