درب‌های پارک بانوان سمنان به روی مهربانوهای سمنانی باز می‌شوند

  • ۹ مهر ۱۳۹۹
  • ۷۳۳ بازدید

در روز میلاد حضرت زهرا (س)؛

درب‌های پارک بانوان سمنان به روی مهربانوهای سمنانی باز می‌شوند

شهردار سمنان در نشست مشترکی که با حضور مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سمنان و مشاور شهردار در امور بانوان برگزار شد گفت: پارک بانوان سمنان یکی از بزرگترین و مجهزترین پارک‌های بانوان در کشور است که عملیات اجرایی آن این روزها شتاب بیشتری گرفته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید محمد ناظم رضوی افزود: بانوان شهر به مکانی که مختص خودشان بوده و در آن به راحتی به فعالیت های ورزشی بپردازند نیاز مبرم دارند و ما باید پاسخگوی نیاز بانوان که نیمی از شهروندان ما را تشکیل می دهند باشیم.

وی اظهار داشت: این پارک ۵ هکتاری دارای زمین های اسکیت، ورزش صبحگاهی، تنیس روی میز، تنیس، مینی گلف، بدمینتون، والیبال، والیبال ساحلی و بسکتبال است و تصمیم داریم با افزایش فضای در نظر گرفته شده برای این پارک بخشی از آن را هم به رشته جذاب و پرهیجان پینت بال یا تیر و کمان اختصاص دهیم.

شهردار سمنان خاطر نشان کرد: برای اتمام این مجموعه بزرگ و سرعت بخشیدن به ساخت آن نیازمند تامین اعتباراتی هستیم که امیدواریم از سوی استانداری و با حمایت مسئولان شهرستان و استان محقق شود.

ناظم رضوی ابراز امیدواری کرد این پارک همزمان با میلاد خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها در بهمن ماه امسال به روی بانوان شهر اخلاق گشوده شود.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری سمنان هم در این نشست ضمن قدردانی از شهردار سمنان گفت: با پی گیری های و تلاش های معاون عمرانی استاندار و شهردار سمنان پروژه پارک بانوان بعد از ۱۱ سال سردرگمی از سر گرفته شد و بالاخره بانوان مرکز استان هم داشتن فضایی اختصاصی را در این شرایط حساس تجربه خواهند کرد.

مهسا شاه حسینی افزود: با رایزنی‌های انجام شده با خانم ابتکار امیدواریم بتوانیم بودجه‌ای را برای این پروژه مهم جذب کنیم تا ساخت این پارک تسریع شود.

وی همچنین خواستار ایجاد بازارچه در این پارک شد و گفت: در این بازارچه بانوان استان که مشاغل خانگی دارند می توانند به صورت موقت و فصلی اقدام به فروش محصولات خود کرده و در جهت کمک به اقتصاد خانواده خود گام بردارند.

احداث پارک بانوان شهر سمنان از ۱۱ سال قبل کلید خورد که به دلیل تغییر مکان و سایر مشکلات تا چند ماه قبل به صورت جدی پی گیری نشد.