دبیرخانه جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ایران در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان مستقر شد

  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹
  • ۶۶۲ بازدید

استقرار دبیرخانه جشنواره ملی نقالی کودکان در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان

دبیرخانه جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ایران در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان مستقر شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: نشست هم اندیشی و برنامه ریزی پیرامون برگزاری جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ایران با هدف تقویت هنر نقالی و قصه گویی و پرورش استعداد کودکان و نوجوانان در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد.

عباس بابایی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ایران در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان استقرار یافت، اظهار داشت: این دبیرخانه به منظور هماهنگی و اجرای برنامه های این جشنواره در این سازمان ایجاد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در طول تاریخ داستان‌های زیادی با وجود هنر نقالی ماندگار شده‌اند؛ نقالی میراث فرهنگی و هنری ماست و شاید بتوان گفت که قدمت هنر نمایش به آفرینش و خلقت انسان بر می‌گردد و مردمان هر روزگاری در همه‌ی ادوار تاریخ از قالب هنر نمایش برای انتقال پیام و ارتباط با مخاطب خود استفاده کرده‌اند.

بابایی در ادامه افزود : در این راستا شیوه نمایش نقالی و پرده‌خوانی از قدیمی‌ترین هنرهای نمایشی به شمار می‌رود که در آن، نقالان به اجرای آهنگین داستان‌های مذهبی، اخلاقی، حماسی و اساطیری مانند داستان غم‌انگیز مرگ سیاوش، غم‌نامه‌ رستم و سهراب و در ادامه تعزیه و نقالی در مورد قیام امام حسین (ع) پرداختند.

این نشست با حضور رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، سرپرست اداره شهر دوستدار کودک و آقای دانشگر برگزار شد.