خرید اتوبوس از محل اوراق مشارکت اسلامی برای اولین بار توسط شهرداری سمنان

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۴۵۰ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان خبر داد:

خرید اتوبوس از محل اوراق مشارکت اسلامی برای اولین بار توسط شهرداری سمنان

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بارومسافر شهرداری سمنان از خرید هفت دستگاه اتوبوس درون شهری و یک دستگاه مینی بوس از محل اوراق مشارکت اسلامی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مجید کاشی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان گفت: برای اولین بار در شهرداری سمنان ۳۰ میلیارد تومان صرف خرید هفت دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس شد.

کاشی گفت : شهرداری سمنان یکی از ۱۴ شهرداریهای کشور می باشد که در اجرای بند (د) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ و انتشار اوراق مشارکت اسلامی به مبلغ سیصد میلیارد ریال گردیده است ، که باز پرداخت ۵۰% از اصل و سود این اوراق توسط دولت و۵۰% اصل و سود سهم شهرداری سمنان میباشد که در این راستا نسبت به تهیه طرح واخذ موافقت شورای اسلامی شهر سمنان و تائیدیه معاونت امور عمرانی استانداری سمنان اقدام و با پذیرش عاملیت و ضمانت بانک رفاه کارگران و یک موسسه حسابرسی نسبت به انتشار اوراق اقدام گردید .

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان با بیان این که اتوبوس‌های خریداری شده از لحاظ تجهیزات و استاندارد بودن جزو بهترین خودروهای موجود ایران است گفت: هفت دستگاه اتوبوس مدل پارسین درون شهری یورو ۵ و یک دستگاه مینی بوس مدل میدل باس از شرکت خودرو سازی بومی در ماههای آتی به ناوگان اتوبوس رانی شهر سمنان ملحق و در خطوط شهری برای استفاده شهروندان عزیز شهر اخلاق به کار گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است یکی از مشخصه های اتوبوسهای خریداری شده سیستم آلایندگی یورو ۵ می باشد که براساس استاندارهای اروپایی بوده و دارای سیستم تهیه مطبوع و با ظرفیت ۴۱ نفر مسافر و همچنین امکان استفاده افراد ویلچری نیز در این اتوبوسها فراهم شده است.