خانه موزه کودک در سمنان تاسیس می شود

  • ۵ خرداد ۱۴۰۰
  • ۳۱۸ بازدید

شهردار سمنان خبر داد:

خانه موزه کودک در سمنان تاسیس می شود

شهردار سمنان از تاسیس خانه موزه کودک در سمنان خبر داد و گفت : پس از مرمت خانه تاریخی معماریان ، این بنا به خانه موزه کودک تبدیل می شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان در بازدید از پیشرفت مرمت خانه تاریخی معماریان که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان ، کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان و اداره ارشاد اسلامی شهرستان و برخی مدیران شهری همراه بود اظهار داشت : كودكان، سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب شده و نیاز است به تمامی ابعاد اجتماعی، عاطفی، شخصیتی و هوشی آنان در کنار مراقبت های جسمانی توجه خاص شود .

ناظم رضوی ادامه داد : شهرداری سمنان در دوره پنجم مدیریت شهری مرمت و بازآفرینی ۱۸ بنا را در دستور کار قرار داد و برخی ازآنها به بهره برداری رسیده است . برای هر بنای تاریخی کاربری خاصی پیش بینی شده و برای خانه تاریخی معماریان پس از مرمت و بازآفرینی کاربری خانه موزه کودک پیش بینی شده که در راستای برنامه راهبردی و عملیاتی شهر دوستدار کودک سمنان است .

نبی اله خدابخشی ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان نیز در این بازدید ضمن تقدیر از همت شهرداری سمنان در جهت توجه به کودکان شهر اخلاق ، از همراهی این نهاد با شهرداری برای تاسیس موزه کودک خبر داد و گفت : توجه به رشد فعالیت‌های فرهنگی هنری در حوزه کودک ونوجوان بسیار حائز اهمیت بوده و می بایست هم افزایی دستگاه های همسو ، بتواند به توسعه فعالیت‌های حوزه‌ کودک و نوجوان که ریشه در تقویت انگیزه‌ی عمومی و مهارت‌های فردی و اجتماعی مخاطبان در مدت زمان طولانی دارد، بیانجامد.

شایان ذکر است خانه تاریخی معماریان در مرکز شهر سمنان با مساحت ۶۰۰ متر مربع باقی مانده از دوره قاجار و پهلوی اول بوده که تا پایان سال پس از مرمت به خانه موزه کودک تبدیل می شود .