حل مسائل شهری با بهره گیری از تجارب دیگر شهرداری ها

  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۱
  • ۸۱ بازدید

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان گفت :

حل مسائل شهری با بهره گیری از تجارب دیگر شهرداری ها

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان گفت: حل مسائل شهری با بهره گیری از تجارب دیگر شهرداری ها میسر می شود و ما آمادگی داریم همه تجارب خود را در حوزه خدمات شهری به شهر‌های دیگر انتقال دهیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،مهدی خالصی دوست ، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به برگزاری نشست دبیرخانه مشورتی معاونین خدمات شهری شمال و شمال شرق کشور که با حضور ۸ شهرداری در رشت برگزار شد ،گفت: برگزاری نشست های همفکری به منظور انتقال تجربیات بین شهرداری‌ها ، نقش مهمی در بهبود عملکرد مدیریت شهری و ارائه خدمات بهتر به شهروندان دارد .

وی به موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و افزود : مسائل حوزه ساماندهی مشاغل ، جمع آوری پسماندها ، تفکیک زباله ها ، سد معبر ، جمع آوری سگهای ولگرد از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

وی با معرفی شهرک بازیافت سمنان به عنوان اولین و بزرگترین شهرک بازیافت کشور و اینکه فاز بعدی توسعه این شهرک در دست اقدام است ،گفت : برای انتقال تجارب فنی و مهندسی در حوزه بازیافت به دیگر شهرداری ها، اعلام آمادگی می کنیم.

خالصی دوست آموزش شهروندی را در برخورد با مسائل شهروندی بسیار حائز اهمیت خواند و گفت : در موضوع سگ های ولگرد آموزش شهروندان در کنار اقدامات شهرداری می تواند موثر واقع شود .

وی نرم افزار سیوا (سامانه الکترونیکی جمع آوری پسماند خشک شهروندان) را در راستای حرکت بسوی شهر سالم توصیف کرد و بر مشارکت شهروندان در استفاده بیشتر تاکید کرد .

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سمنان ، اقدامات انجام شده در حوزه پلمپ انبارهای ضایعاتی و رفع سد معبر معابر شهر با تشکیل کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها را از دیگر موضوعات مطرح شده شهرداری سمنان در این نشست عنوان کرد و افزود: حل مسائل شهری با بهره گیری از تجارب دیگر شهرداری ها میسر می شود و ما آمادگی داریم همه تجارب خود را در حوزه خدمات شهری به شهر‌های دیگر انتقال دهیم.

به گزارش ایمنا ، نشست دبیرخانه مشورتی معاونین خدمات شهری شمال و شمال شرق کشور ، با حضور معاونیت خدمات شهری شهرداری های گرگان ، گنبد ، ساری ، بابل ، بجنورد ، شاهرود ، سمنان و رشت به مدت دو روز در شهرداری رشت برگزار شد .