حضور پاکبانان حسینی در موکب اربعینی؛بوستان نشاط

  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹
  • ۲۵۸ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

حضور پاکبانان حسینی در موکب اربعینی؛بوستان نشاط

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از حضور پاکبانان حسینی در موکب اربعینی واقع در بوستان نشاط خبر داد.

حمیدرضا پیوندی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین سید سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) گفت: با توجه به برپایی موکب از تاریخ ۱۵ مهر ماه بمدت ۵ شب در مسکن مهر پایگاه مسجد پیامبر اعظم (ص) در بوستان نشاط ۸ پاکبان حسینی جهت خدمات دهی به شهروندان و پاکسازی محوطه اطراف موکب فعال می باشند.

وی در ادامه افزود: در مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا سازمان مدیریت پسماند نسبت به ضدعفونی مستمر سرویس‌های بهداشتی، سطل‌های زباله، مخازن پسماند خشک، غرف بازیافت و انبارهای آن و خودروهای جمع آوری زباله بصورت روزانه اقدام می کنند و محوطه اطراف سطلهای زباله آهک پاشی شده و شستشوی و گندزدایی مکانیزه سطلهای زباله و آماده باش ۶۰ پاکبان در ایام سوگواری از اقدامات این سازمان می باشد.

این مقام‌مسئول در پایان خاطر نشان کرد:ازآغاز ایام عزاداری ماه محرم، با پیش‌بینی برنامه‌های منظم، عملیات تنظیف و پاکسازی سطح شهر افزایش یافته و پاکبانان با هماهنگی عوامل خدماتی و فنی اجرایی، به صورت شبانه‌روزی در سطح شهر فعال هستند که علاوه بر فعالیت شبانه روزی پاکبانان، همکاری عزاداران در نظافت و پاکیزگی شهر ضرورت می یابد تا بار دیگر سمنان شهر همیشه تمیز در عزای حسینی تمیز باقی بماند.

از شهروندان تقاضا داریم با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا از رهاسازی ماسک و دستکش و ظروف یکبار مصرف در معابر و جوی آب خودداری کنند تا علاوه بر حفظ بهداشت محیط ؛ضامن سلامت خود ،خانواده و پاکبانان دلسوز شهرمان باشند.