حضور مدیران در نماز رونق بخش صفوف نماز جماعت است

  • ۱۷ آذر ۱۴۰۱
  • ۴۷ بازدید

دبیر شورای مرکزی اقامه نماز شهرداری سمنان مطرح کرد:

حضور مدیران در نماز رونق بخش صفوف نماز جماعت است

به گزارش امور ارتباطات و بین الملل شهرداری سمنان جلسه هم اندیشی دبیر شورای مرکزی اقامه نماز شهرداری با امامان جماعت سازمان ها و مناطق شهرداری برگزار شد.

علی یزدانیان اظهار داشت: هر چند تاکید بسیار زیادی بر روی اقامه نماز جماعت صورت گرفته است و بسیاری از مسئولان و کارکنان نیز به این موضوع واقف هستند ولی در برخی از مناطق و سازمان‌ها به خاطر عواملی چون نبود فضای مناسب برای اقامه نماز و یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز، شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم که لازم است با تلاش و پیگیری جدی امامان جماعت و رابطین اقامه نماز شاهد برپایی نماز جماعت حداکثری در مناطق و سازمان‌ها باشیم.

وی گفت: حضور مدیران و روسای مناطق و سازمان‌ها در نماز جماعت و تاکید بیشتر آنها برای حضور کارکنان در نماز جماعت می‌تواند باعث رونق بخشیدن و حضور گسترده کارکنان در صفوف نماز جماعت شود.

یزدانیان تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) در اهمیت نماز جماعت فرموده است که هر گاه تعداد افرادی که در نماز جماعت حضور دارند، از ۱۰ نفر تجاوز کند، اگر دریاها مرکب شود و همه درختان دنیا قلم شود و جن و انس و فرشتگان همه نویسنده شوند، قدرت ندارند ثواب یک رکعت آن را بنویسند.

دبیر شورای اقامه نماز شهرداری عنوان کرد: تجلیل از فعالان نماز مناطق و سازمان‌ها، برگزاری مسابقه های فرهنگی بین کارکنان اداره‌ها و تقدیر از کارکنان به عنوان تشویق کسانی که به‌طور مستمر در نماز جماعت شرکت می‌کنند، از جمله برنامه‌های موثر برای گسترش فرهنگ نماز جماعت است و با این اوصاف می‌توان اذعان داشت توجه به فرائض دینی و مذهبی از جمله نماز زمینه موفقیت و رشد و کمال انسان‌ها را فراهم کند که لازم است کارکنان و سایر قشرهای مردم به آن توجه جدی کنند.

وی افزود:مقرر شد با همکاری امامان جماعت و رابطین اقامه نماز در مناطق و سازمان‌ها هر فصل یک نفر را بعنوان فعالین و خادمین نماز بر اساس شیوه نامه تنظیمی معرفی تا مورد تقدیر قرار گیرد.

در ادامه امامان جماعت گزارشی از فعالیت‌ها مناطق و سازمان‌ها و همچنین مواردی را در جهت هر چه برگزار شدن نماز جماعت اعلام داشتند که با پیگیری‌ توسط رابطین نماز، کاستی ها بر طرف گردد.