حریق سیلندر گاز مایع با حضور آتش نشانان اطفاء شد .

  • ۱ خرداد ۱۴۰۲
  • ۲۶ بازدید

فرمانده شیفت الف ایستگاه ۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

حریق سیلندر گاز مایع با حضور آتش نشانان اطفاء شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،فرمانده شیفت الف ایستگاه ۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از اطفاء ۲ دستگاه سیلندر گاز مایع در ورودی سالن الغدیر خبر داد.

سید داوود حسینی در این باره گفت : طی تماس تلفنی شهروندان و اعلام سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان مبنی بر حریق ۲ دستگاه سیلندر گاز مایع در ورودی سالن الغدیر گروه ویژه آتش نشانان به سرعت عملیاتی و به محل اعزام شدند.

آتش نشانان با حضور در محل ۲ دستگاه سیلندر گاز مایع را مشاهده کردند که به دلایل نامعلوم شعله‌ور هستند که با کنترل محل و استفاده از دستگاه خاموش کننده حریق را اطفا و پس از ایمن سازی محل و تنظیم صورتجلسه به ایستگاه بازگشتند.

حسینی اضافه کرد : این حادثه تلفات جانی و مالی نداشت اما آموزش و یادگیری مقابله با حریق سیلندرهای گاز بسیار مهم است چرا که بسیاری از مردم بر این باورند که با شعله ور شدن سیلندرهای گاز ، انفجار رخ می دهد و در نتیجه با این تفکر از محل فرار می کنند و شعله ور بودن سیلندرهای گاز باعث آتش سوزی های گسترده تر می شود.

در صورت شعله ور شدن سیلندرهای گاز مایع فقط لازم است در جهت خلاف باد شیر سیلندر را ببندیم تا شعله فروکش کند یا با استفاده از یک دستمال یا پتوی خیس دور سیلندر را گرفته و پس از فروکش کردن شعله شیر سیلندر را ببندیم.