جوان گرفتار شده در پارک کوهستان سمنان با حضور آتش نشانان نجات یافت

  • ۱ خرداد ۱۴۰۲
  • ۲۵ بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت:

جوان گرفتار شده در پارک کوهستان سمنان با حضور آتش نشانان نجات یافت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از نجات یک جوان گرفتار در پارک کوهستان سمنان خبر داد.

رضا رهایی در این باره گفت : طی اعلام ستاد فرماندهی ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی مبنی بر گرفتار شدن شخصی در ارتفاعات پارک کوهستان سمنان بلافاصله گروه عملیات ویژه به محل اعزام شدند.

آتش نشانان با حضور در محل مشاهده کردند جوانی ۱۷ ساله بدون تجهیزات کوهنوردی اقدام به صعود در پارک کوهستان نموده و به دلیل تجربه کم و نداشتن تجهیزات در قسمتی از کوه گرفتار شده است که بلافاصله با استفاده از تجهیزات کوهنوردی و ایمنی اقدام به نجات و پایین آوردن این جوان از دامنه کوه کردند.

رضا رهایی اضافه کرد : لطف خدا شامل حال این جوان بوده است که اتفاق بدتری برای او رخ نداده و از شهروندان خواست هنگام کوهنوردی با تجهیزات کامل باشند و توجه نکردن به موارد مذکور و ساده می تواند لطمات جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

وی اضافه کرد : شهروندان در صورت نیاز به هرگونه خدمات ایمنی و نجات سریعاً با شماره تلفن ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تماس بگیرند و بدون هیچگونه اقدام خودسرانه ای منتظر حضور آتش‌نشانان باشند .