جمع آوری ۶۱۵ سرویس دپو پسماند بلاصاحب و شاخ و برگ از سطح شهرسمنان در فصل زمستان

  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
  • ۷۴۱ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان بیان کرد:

جمع آوری ۶۱۵ سرویس دپو پسماند بلاصاحب و شاخ و برگ از سطح شهرسمنان در فصل زمستان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از جمع آوری ۶۱۵ سرویس دپو پسماند بلاصاحب از سطح شهر سمنان در سه ماه زمستان تا به امروز خبر داد.

حمیدرضا پیوندی گفت: با فعالیت دو دستگاه نیسان و سه نیروی کارگر روزانه ۸ الی ۹ سرویس دپو پسماند بلاصاحب، شاخ و برگ، لاستیک و نخاله جمع آوری می شود که این جمع آوری روزانه با هزینه بالغ بر ۷۵۰ هزار تومان انجام می شود که بصورت ماهیانه مبلغی معادل ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد که در ماه دی ۲۲۵ سرویس، در بهمن ماه ۱۹۲ سرویس و در اسفند ماه تا به امروز ۲۱۶ سرویس پسماند بلاصاحب ، شاخ و برگ و نخاله و ۳۱سرویس لاستیک در سه ماه فصل زمستان از شهر سمنان جمع‌آوری شده است.

وی در ادامه افزود: رها سازی پسماند بلاصاحب در سطح شهر، باغها و زمین های بایر علاوه بر مخدوش کردن چهره‌ی زیبای شهری و ایجاد بستر آلودگی، موجب خطرات زیست محیطی برای شهر و شهروندان می‌شود.

پیوندی با اشاره به اینکه مدیریت صحیح پسماندهای حجیم خانگی و شهری باعث کاهش معضلات شهری می شود، گفت: با کاهش هزینه هایی که صرف جمع آوری پسماندها می شود، می توان خدمات بیشتری و شایسته‌ای را به همشهریان عزیز ارائه داد.

در پایان این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به آغاز فصل خانه تکانی در استقبال از نوروز باستانی از شهروندان سمنانی تقاضا می‌شود به حرمت دستان همیشه خسته پاکبانان شهر خود از رهاسازی پسماندهای در معابر عمومی، تخلیه نخاله‌ها در سطل زباله خودداری کنند و بجهت جلوگیری از معضلات بهداشتی و ایجاد آلودگی های زیست محیطی و مدیریت صحیح پسماندهای حجیم، شاخ و برگ و نخاله خود می توانند طی تماس با شماره ۳۳۳۲۶۰۴۲ داخلی ۲۴ نبست به جمع‌آوری یا دریافت باکس مکانیزه اقدام کنند.

امید است با مشارکت و همکاری بیشتر در مدیریت پسماندهای خانگی و شهری خود یاریگر این مردان همیشه در صحنه در سرمای زمستان باشید.