جمع آوری ماهانه ۱۰۰ تن لاستیک فرسوده از سطح شهر سمنان

  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۷۲ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد :

جمع آوری ماهانه ۱۰۰ تن لاستیک فرسوده از سطح شهر سمنان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از جمع آوری ماهانه ۱۰۰ تن لاستیک فرسوده از سطح شهر سمنان خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،مجتبی اعوانی در گفتگو با ایمنا با اعلام این خبر گفت: لاستیک های فرسوده خودرو یکی از مهم ترین انواع پسماندها به شمار رفته که به‌راحتی تجزیه نمی‌شوند و تا مدت‌ها در طبیعت باقی می‌مانند. همین امر موجب شده تا سازمان مدیریت پسماند در راستای حفظ محیط زیست شهری و جلوگیری از آلودگی فضای شهری و اینکه تهدیدی برای سلامت فردی و اجتماعی هستند،اقدام به جمع آوری لاستیک‌های فرسوده از سطح شهر نماید .

اعوانی با بیان اینکه مدیریت لاستیکهای فرسوده باید در رئوس کار ما قرار گیرد اظهار داشت : با توجه به ترکیبات شیمیایی که این لاستیک ها دارند، آتش زدن آنها موجب آزاد شدن گازهای سمی وآلودگی های زیست محیطی می شود که می بایست در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد .

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با اشاره به نبود صنایع بازیافت لاستیک در استان و استانهای همجوار ، هزینه بسیار بالای جمع‌آوری و حمل و نقل تایرهای فرسوده را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با حمایت از ایجاد صنعت بازیافت تایر می‌توان در جهت ایجاد اشتغال، کاهش آلودگی محیط‌زیست و صرفه‌ جویی در مصرف منابع اقدام کرد که یقینا در این مسیر نقش دولت بسیار تاثیرگذار خواهد بود .