جمع آوری روزانه ۱۰ الی ۱۲ تن پوشال کولر و دپو پسماند بلاصاحب از سطح شهر سمنان

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۸۱۸ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

جمع آوری روزانه ۱۰ الی ۱۲ تن پوشال کولر و دپو پسماند بلاصاحب از سطح شهر سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما از جمع آوری پوشال های کولر سطح شهرسمنان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی طی اعلام این خبر گفت: با فرا رسیدن زود هنگام فصل گرما، شهروندان سمنانی زودتر از موعد هرساله از اواسط اردیبهشت اقدام به تعویض پوشال های کولر کردند واز آنجا که این پوشال ها بدلیل نوع بافت الیاف و داشتن شوره جز زباله های غیرقابل بازیافت هستند و بصورت مکانیزه قابل جمع آوری نمی باشند.

وی در ادامه افزود: با آغاز فصل تابستان و افزایش حجم زیادی از پوشال های کولر روزانه حجم ۱۰ الی ۱۲ تن با سه دستگاه نیسان و دو عدد خاور و ۲۰ پاکبان در سطح شهر سمنان جمع‌آوری می شود و به مرکز دفن پسماند تر سازمان مدیریت پسماند منتقل می شوند.

پیوندی در خصوص عدم همکاری برخی شهروندان در رهاسازی پوشالهای کولر به شیوه غیراصولی در جوی آب‌ها، کنار سطل‌های زباله و اماکن عمومی که منظر و سیمای شهری را زشت و شلوغ می کند، عنوان کرد: با توجه به غیر قابل بازیافت بودن این نوع از زباله و داشتن هزینه‌های حمل و نقل و هزینه نیرو مشکلات عدیده‌ای را در پی دارد که شهروندان سمنانی با پیشرفت تکنولوژی می‌توانند پد‌سلولزی را بعنوان جایگزین مناسبی برای کولرهای منازل، ادارات و سازمان‌ها مورد استفاده قراردهند.

این مقام مسئول در ادامه تشریح کرد: پد سلولزی از لایه های نازک منظم و موج دار کاغذ تشکیل شده که مزایایی را نسبت به پوشال های کولر به همراه داردکه مقاومت، بادوام ، قابلیت برگشت پذیری به چرخه مواد(بازیافت) و عمر تعویض آن ۴ تا ۵ سال می رسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از شهروندان سمنانی خواست با توجه به فرا رسیدن‌ ماه مبارک رمضان و روزه دار بودن نیروهای خدوم سازمان ، بحرمت ماه مهمانی خدا و دستان خسته پاکبانان شهرمان ؛در جمع‌آوری این مواد غیرقابل بازیافت و پسماندهای حجیم از رهاسازی در معابر و مکانهای عمومی و اراضی بایر خودداری کرده و امید است با مدیریت صحیح پسماندها ، مدیریت شهری سمنان را یاری دهند.