جمعی از دختران سمنانی در سن تکلیف خود، نخستین روزه داری در بهار قرآن را جشن گرفتند

  • ۱۸ فروردین ۱۴۰۲
  • ۳۴ بازدید

روزه اولی ها لذت هم نشینی با معبود خود را جشن گرفتند

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: جمعی از دختران سمنانی در سن تکلیف خود، نخستین روزه داری در بهار قرآن را جشن گرفتند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید کریم محمدی اظهار داشت:جشن بزرگ فرشته های آسمانی همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت”ع” در ماه مبارک
رمضان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ،شهردار سمنان،معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان، مدیر کل امور بانوان استانداری سمنان و هزاران روزه اولی در فضایی شاد و خاطره انگیز برگزار شد.

وی در ادامه عنوان کرد: روزه اولی ها با چادرهای گل گلی و لچک‌های رنگی با شور و اشتیاق یکی یکی وارد می‌شوند با ورود دختران روزه اولی فضای بهشتی در پارک بانوان “فرشتا” حاکم می‌شود فرشته‌های کوچک با چادرهای گل گلی شور و اشتیاق خاصی دارند.گاهی درگوشی با هم حرف‌هایی را زمزمه می‌کنند و ریز ریز می‌خندند، گاهی چادرهای نماز همدیگر را مرتب می‌کنند و سجاده‌های نمازشان را به هم نشان می‌دهند.

اذان گفته می‌شود خیلی‌هایشان صبر می‌کنند اذان تمام شود برخی‌ها هم دیگر طاقت ندارند و با الله اکبر افطار می‌کنند.نماز را به جماعت قرائت می‌کنند و در فضای فراهم شده جهت افطاری حضور پیدا می کنند ، وقت برپایی جشن بزرگ “فرشته های آسمانی” است.

محمدی در ادامه افزود: “این جشن همراه با برنامه‌های جذاب، شاد و متنوع از جمله اجرای سرود، موسیقی و با حضور مهسا ایرانیان استند آپ کمدین ، برای تشویق نوجوان‌هایی که بار اول بود روزه می گرفتند، اجرا شد تا این قشر از جامعه برای انجام کار‌های معنوی، به خصوص روزه، تشویق و ترغیب شوند.

همچنین مراسم افطاری، اقامه نماز جماعت توسط حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امامت جمعه سمنان ، اهدا هدیه‌ای مختصر برای روزه اولی‌ها، اجرای مسابقه برای کودکان ، اهدا ۱۵ کارت هدیه و ۳۰ عدد جایزه به قید قرعه از دیگر برنامه های این ضیافت بود.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد: این مراسم در راستای تشویق «دخترانِ روزه اولی» ،ایجاد انگیزه در نوجوانان روزه‌دار ، قدردانی از روزه ‌اولی‌ها و تقویت روحیه دینی آن‌ها و به منظور ثبت لحظات ناب و ماندگار در کنار خانواده‌هایشان؛ در روز پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۲، به همت شهرداری سمنان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان برگزار شد.