جلسه کارگروه ایمنی و سلامت در مقابله با ویروس کرونا برگزار شد

  • ۶ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۲۶۶ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان:

جلسه کارگروه ایمنی و سلامت در مقابله با ویروس کرونا برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از برگزاری جلسه کارگروه ایمنی و سلامت کار در مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تصریح این خبر گفت: با توجه به مشاهدات و گزاراشات در خصوص عدم استفاده برخی پاکبانان از دستکش و ماسک پس از توزیع هشت مرحله از سوی سازمان ، جلسه هم اندیشی با نمایندگان شرکتهای خدماتی در سه ناحیه و پیمانکار جمع‌آوری و ساماندهی پسماند خشک و حضور مدیرعامل و کارشناس بهداشت محیط در سازمان مدیریت پسماند برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد:یکی از اهداف عمده سازمان مدیریت پسماند تکریم ، رضایت و سلامت این قشر زحمتکش است که در راستای تحقق این اهداف، ۲۰۵ پاکبان سمنانی بصورت هفتگی و روزانه ماسک ، دستکش و ژل ضدعفونی کننده دریافت می‌کنند و تست غربالگری نیز در مرکز ۱۸ ساعت بهداشت انجام شد که از صحت وسلامت آنان حاکی بود.

پیوندی از دیگر خدمات بهداشتی ویژه این قشر زحمتکش را اینگونه بیان داشت: سالانه در سه نوبت و با دو واکسن هپاتیت ب و واکسن توأم علیه سه بیماری هپاتیت ب، کزاز و دیفتیری واکسینه می شوند و در پویش کنترل فشارخون نیز سالانه شرکت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان در خصوص دستور جلسه امروز اینگونه عنوان کرد: در نشست اضطراری با نمایندگان شرکت‌های خدماتی در سه ناحیه ، مدیر اجرایی بازیافت ،کارشناس بهداشت محیط و پیمانکار جمع آوری پسماند خشک به جهت حفظ سلامت پاکبانان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مقرر شد عدم رعایت نکات بهداشتی و عدم استفاده از ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی کننده از سوی پاکبانان از کار در روز محروم شوند و از دیگر تصمیمات این نشست شماره‌گذاری لباس پاکبانان بود تا در صورت مشاهده عدم رعایت نکات بهداشتی و تخلف فردی در اسرع وقت پیگیری و توصیه‌های لازم داده شود و سرویس‌های بهداشتی در دو مرحله در روز تنظیف و ضدعفونی شوند و آخرین مقرر این نشست موظف شدن‌ نمایندگان بر نظارت ۲۴ بر روی وظایف محوله بود.

پیوندی با اشاره به اقدامات مقابله با کرونا بیان کرد: از دیگر اقدامات این سازمان در مقابله با کرونا میتوان به توزیع ماسک ودستکش و ژل ضدعفونی کننده در هشت مرحله به پاکبانان، نیروهای واحدنقلیه ، انبارداران شهرک بازیافت ، متصدیان غرف بازیافت و جمع آوران پسماند خشک و ضدعفونی تمامی واحدها و زیرمجموعه‌های و تجهیزات تخصصی و غیرتخصصی این سازمان و شهرک بازیافت و چاپ و نصب ۲۳ بنر توصیه‌های مقابله با کرونا در تمام مکانهای فعال این سازمان یاد کرد.

این مقام مسئول درپایان خاطرنشان کرد: دو دستگاه تب سنج جهت غربالگری روزانه تمامی نیروها و کارگران فعال سازمان و انبار پسماند خشک سازمان خریداری و درحال اجرا می باشد. امیداست با مشارکت وهمدلی این ویروس منحوس را شکست دهیم.