جلسه هم اندیشی جهت نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی

  • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۹۳۸ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری سمنان مطرح کرد:

جلسه هم اندیشی جهت نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان، از برگزاری جلسه هم اندیشی جهت نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی برای مبارزه با ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر سمنان با حضور جناب آقای دکتر فتاحی ؛ ریاست محترم مرکز بهداشت سمنان خبرداد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان همزمان با بازگشائی برخی از کسب و کارهای کم خطر و افزایش تردد در سطح شهر از برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور ریاست محترم اداره بهداشت سمنان خبر داد.

مجید کاشی در تصریح خبر گفت: با توجه به اجرای مرحلۀ دوم طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشائی کسب و کارهای کم خطر و افزایش ترددها در سطح شهر و متعاقب آن استفاده بیشتر همشهریان از وسایل نقلیه عمومی رعایت دقیق تر و بیشتر کلیه پروتکل های بهداشتی و همچنین رعایت بهتر طرح فاصله گذاری در ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور حفظ سلامت همشهریان محترم در دستور کار سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان قرار دارد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این حوزه به ضدعفونی نمودن روزانۀ کلیۀ ایستگاه های اتوبوس، صندلی و داخل کلیه اتوبوس های شهری اشاره نمود و عنوان کرد که مواد مخصوص جهت ضدعفونی داخل تاکسی های شهری نیز بصورت مستمر در اختیار رانندگان تاکسی قرار می گیرد.

کاشی در ادامه بیان کرد: تمامی تاکسی های سطح شهر بطور دوره ای در محل ایستگاه های تاکسی ضدعفونی گردیده و یک بسته بهداشتی شامل ماسک و مایع ضد عفونی کننده بطور رایگان در اختیار کلیه رانندگان قرار گرفت.

ریاست محترم مرکز بهداشت سمنان نیز در جلسه مذکور، جهت اجرای پروتکل های بهداشتی مواردی را یادآور شد.

جناب آقای دکتر فتاحی ضمن تصریح در استفاده کلیه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از ماسک و دستکش خواستار استفاده مسافران گرامی از این وسایل بهداشتی نیز گردید.

وی در خصوص حتی الامکان استفاده از دستگاه کارتخوان و حذف پول نقد در ناوگان حمل و نقل عمومی و سوار نمودن دو سرنشین در صندلی عقب تاکسی‌ها و نشستن ضربدری در اتوبوس های شهری نکاتی را عنوان نمود.